2532823355529Af365Ecb1D7De1826Ac.jpg
30 okunma

Yeşilçam’ın önemli oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı

ABONE OL
11 Mart 2024 15:27
2532823355529Af365Ecb1D7De1826Ac.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Yeşilçam’ın Dev Ağacı Kayhan Yıldızoğlu Sonsuzluğa Uğurlandı**

Türk sinemasının usta isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 90 yaşında hayata veda eden sanatçının cenaze töreni, Levent Afet Yolal Camii‘nde gerçekleştirildi. Törene, sinemadan ve tiyatrodan çok sayıda isim katıldı.

**Sinema ve Tiyatro Camiasından Veda**

Yıldızoğlu‘nun uğurlanmasında, ailesinin yanı sıra eski eşi Suna Yıldızoğlu, çocukları Sibel Aybar ve Cihan Özyıldız ile birlikte Bekir Aksoy, Meltem Cumbul, Gökhan Keser, Müjdat Gezen gibi isimler de hazır bulundu. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da törende yer aldı.

**Sanata ve Kalplere Kazınan Bir İsim**

Usta oyuncunun eski eşi Suna Yıldızoğlu, “Çok önemli bir sanatçıyı kaybetmedik; bir nesilden bir bireyi kaybettik. Onların yerini dolduracak kimseyi göremiyorum. Konuştukça, anlatırken içim açılıyor. Buradan bile pozitif enerji veriyor” ifadelerini kullandı.

Bekir Aksoy ise “Sadece bizim için geçerli bir şey değil; Yeşilçam, Türk dizileri, Türk tiyatrosu ondan çok şey öğrendi. Çok özel bir insandı” dedi.

Meltem Cumbul, “Hayatımda tanıdığım en nezaketli, en kibar kişiydi. Hem çok iyi bir oyuncu hem çok iyi bir insandı. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

**Son Oyununu Müjdat Gezen’in Tiyatrosunda Sergiledi**

Müjdat Gezen, “1960’ta tanıştık. İlk oyunum onunlaydı, son oyunu da yine birlikte oynadık. Çok iyi bir oyuncuydu. Tanrı onu seviyormuş ki yanına almış” şeklinde konuştu.

Kayhan Yıldızoğlu, kılınan namazın ardından Feriköy Mezarlığı‘nda toprağa verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP