## İzmit Belediyesi Yarıyıl Tatilinde 305 Sporcuya Yüzme Eğitimi Verdi
**İzmit Belediyesi**, yarıyıl tatilinde **7-12 yaş** arası toplam **305** **yüzme bilmeyen** çocuğa eğitim verdi. **Temel Yüzme Eğitimi** alan çocuklar sonunda sertifikalarını aldılar.
**Belediye’nin Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile** her yıl yüzlerce çocuk temel yüzme eğitimi alıyor. **İzmit Belediyesi**, yarıyıl tatilinde çocukları yüzme sporu ile buluşturdu ve eğitimi tamamlayan öğrencilere sertifikalarını teslim etti.
## 30 Çocuk İzmit Belediyespor Takımına Girmeye Hak Kazandı
7-12 yaş arası **305** sporcunun katıldığı eğitimlerin sonunda çocuklar büyük mutlulukla sertifikalarını teslim aldı. Ayrıca derslerin sonunda başarılı olan **30** çocuk **İzmit Belediyespor** takımına girmeye hak kazandı. Çocuklar kulüp bünyesinde **lisanslı** sporcu olarak **Kocaeli’yi** temsil edecek.
## Belediye’den Konuyla İlgili Açıklama
**İzmit Belediyesi**, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “**Yüzme Bilmeyen Kalmasın** projemizle her yıl yüzlerce çocuğumuza temel yüzme eğitimi veriyoruz. Yarıyıl tatilinde de çocuklarımızı yüzme sporu ile buluşturduk ve eğitimi tamamlayan öğrencilerimize sertifikalarını teslim ettik. Eğitimlerin sonunda başarılı olan 30 çocuğumuz da İzmit Belediyespor takımımıza girmeye hak kazandı. Çocuklarımız kulüp bünyesinde lisanslı sporcu olarak Kocaeli’mizi temsil edecek” ifadelerine yer verdi.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024