F92694E97Cff64D221Ff8E4A29D8Ac11.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • ABD Savunma Bakanı Austin, hastaneye kaldırıldığını gizlediği için ABD halkından özür diledi
32 okunma

ABD Savunma Bakanı Austin, hastaneye kaldırıldığını gizlediği için ABD halkından özür diledi

ABONE OL
1 Şubat 2024 20:12
F92694E97Cff64D221Ff8E4A29D8Ac11.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Savunma Bakanı Austin, Hastane Durumunu Gizlediği İçin Özür Diledi

Abd Savunma Bakanı Austin, Hastaneye Kaldırıldığını Gizlediği Için Abd Halkından Özür Diledi

**ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin**, bu ayın başında geçirdiği bir operasyonun ardından ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle hastaneye kaldırıldığının günlerce ABD Başkanı Joe Biden’dan gizlenmesi nedeniyle ABD halkından özür diledi.

Komplikasyon Sonrası Hastaneye Yatış

**Austin**, prostat kanseri ameliyatının ardından 1 Ocak’ta ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle hastaneye kaldırıldığının günlerce ABD Başkanı Joe Biden’dan gizlenmesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında ABD halkından özür diledi.

**Austin**, “Bunu doğru bir şekilde ele almadım. Kanser teşhisimi Başkan’a söylemeliydim. Tüm sorumluluğu üstleniyorum, ekip arkadaşlarımdan ve ABD halkından özür diliyorum” dedi.

Gizli Tutulan Hastane Ziyaretleri

Başkan Biden ile yaptığı görüşmelerin yasalar gereği gizliliği olduğunu aktaran **Austin**, “Yasalar gereği Başkan’la yaptığım konuşmalar hakkında konuşamam ama size doğrudan Başkan Biden’dan özür dilediğimi söyleyebilirim. Kendisine ağır bir teşhis aldığımı ve tedavi gördüğümü hemen bildirmediğim için çok üzgün olduğumu söyledim” dedi.

Prostat Kanser Teşhisi ve Ameliyat

**Austin** 22 Aralık’ta ameliyat olmuş, 1 Ocak’ta yeniden hastaneye kaldırılmıştı.

**Austin’in** sağlık durumuna ilişkin ABD Savunma Bakanlığı tarafından 5 Ocak’ta yapılan ilk açıklamada, **Austin’in** geçirdiği bir operasyonun ardından ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, durumunun iyi olduğu duyurulmuştu.

**Austin’in** hastaneye kaldırılması Beyaz Saray’dan günlerce gizlenmiş, Austin eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

ABD medyasına konuşan bir yetkili, **Austin’in** hastanede olduğu bilgisinin Beyaz Saray’a 4 Ocak Perşembe sabahına kadar verilmediğini söylemişti.

**Austin** ise yaptığı yazılı açıklamada sorumluluğu üstlenerek, “Bu benim sağlığıma ilişkin tıbbi prosedürdü ve açıklama kararlarımın tüm sorumluluğunu üstleniyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Taburculuk ve İstirahat Süreci

Pentagon’dan 15 Ocak’ta yapılan son açıklamada ise **Austin’in** hastaneden taburcu olduğu, bir süre istirahat edeceği ve uzaktan çalışacağı belirtilmişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP