Cff8F96Af54Aca033Cfc7B80Cf29Ec63-1.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı adaylarını tarif etti: “Hem yerli hem de üretkenler”
19 okunma

AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı adaylarını tarif etti: “Hem yerli hem de üretkenler”

ABONE OL
2 Şubat 2024 15:03
Cff8F96Af54Aca033Cfc7B80Cf29Ec63-1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

65Bcd9Fac1C491.25138380

AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı: “Adaylarımız Hem Yerli Hem de Üretken”

**AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı**, **Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın** İzmir’e gelerek belediye başkan adaylarını tanıtmasının ardından ilk açıklamalarını yaptı. Erdoğan’ın İzmir’den umutlu ve heyecanlı ayrıldığını belirten Saygılı, “Cumhurbaşkanımız, siyaset yolculuğuna bir belediye başkanı olarak başladı ve her zaman yerel yönetimlere önem verdi. Şehirlerin yerel hizmet alması, kalkınması ve çağı yakalaması için pek çok proje üretti ve örnek yatırımlara imza attı. Kanıtı, AK Parti idaresinde olan illerimizdir. Bize şans veren asla pişman olmadı. Eminim, İzmir’de de böyle olacak” diye konuştu.

65Bcd9Fac1C491.25138380

Büyükşehir Adayı Hamza Dağ: “İzmir’i Çağdaş Bir Şehir Yapacağız”

Saygılı, Büyükşehir Adayı Hamza Dağ’ın yıllardır İzmir’e hamilik yapan, şehri koruyan, kollayan, yol göstericilik yapan ve önünü açan bir isim olduğunu vurgulayarak, “Belediye Başkanı olma yetkisiyle yapabileceklerini hayal dahi edemiyorum. Sınır tanımayan bir vizyona ve enerjiye sahip. Yüreği İzmir için atan **Hamza Başkanımız**la kısa sürede farkın ortaya çıkacağı tartışma götürmez” dedi.

65Bcd9Fac1C491.25138380

“Önce İnsan Önce Şehir”

İlçe Belediye Başkan Adayları’nın da yola çıktıkları ilçeyi avcunun içi gibi bildiğini ve başarılı hikayelere sahip, işinin ehli isimler olduklarını söyleyen Saygılı, “Önce insan önce şehir diyerek liyakatle çalışacak, hizmeti en adil biçimde vatandaşın ayağına götüreceklerdir. Şehrimizin kentsel dönüşümünden, altyapı iyileştirmelerine; çevre dostu projelerden, kültür-sanat etkinliklerine kadar geniş bir yelpazede çalışmalar gerçekleştirecek olan bu ekip, İzmir’i modern, çağdaş ve sürdürülebilir bir şehir haline getirme hedefiyle yola çıkmıştır. Bu ekip, İzmir’in her mahallesine eşit ve adil bir şekilde hizmet götürmeyi amaçlayarak şehrimizi bir bütün olarak ele alacak ve daha yaşanabilir kılacak çalışmalar yapacaktır. Çok değil, bir yıl sonra her birinin farkı, hizmet ve eserleriyle ortaya çıkmış olacak. Ve yorgun İzmir bizimle ayağa kalkmak istediğine asla pişman olmayacak” diye konuştu.

65Bcd9Fac1C491.25138380

“İzmir Yıllardır Kuru Gürültüyle Yönetiliyor”

İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir’in yıllardır kuru gürültüyle yönetildiğini vurgulayarak bıçağın kemiğe dayandığını ve İzmirlilerin bu kez son sözünü değişimden yana söyleyeceğini belirtti. Saygılı, “İzmir çeyrek asır kaybetti. Bu bir insan ömrüdür ve artık kaybedecek zamanı yoktur. Hemşerilerimizin tercihlerine saygımız hep sonsuz oldu. Ama artık terazinin dengesi değişti. Bunu son dönemde daha yoğun görüyoruz. İzmir artık gerçek hizmet, gerçek belediyecilik istiyor. Kendisine verilen sözler tutulsun istiyor. ‘Madem büyüğüm, neden halen bu temel sorunlarla cebelleşiyorum!’ diyen İzmir artık meseleyi doğru yerden sorguluyor. ‘Bugüne kadar verdiğimiz oyun, duyduğumuz güvenin karşılığını görmedik!’ diyor. İzmir’in artık lakırdıya, eğreti işe tahammülü kalmadı. Artık bu tablo değişecek. İzmir Büyükşehir’de ve 30 ilçede yola çıkan gönül insanlarının koluna giren İzmirliler, hak ettiği hizmete kavuşacak. Biz kavga, iç çekişme, fesatlık bilmeyiz. Egolarımız, millete hizmet aşkımızın üstünde bir parlaklıkta değildir. İnsanların manevi ve milli değerleriyle siyaset yapmayız. Siyasi tercihlerine göre pazarlığa oturmayız, iş üretmeyiz. Bizde bir tek gerçeklik vardır; hizmet sevdası! Bir tek yol vardır; çalışmak! Bir tek nihai hedef vardır; başarmak! İşte İzmir nihayet bu eşikte. Gerçek hizmet verecek olana oyunu emanet edecek ve kazanacak” diyerek sözlerini noktaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP