B73B4Cbe81Be86D462773Bfdf738056A.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Bakan Işıkhan: “Tam bağımsız, milli kalkınma yolunda her türlü imkana sahip güçlü bir irademiz var”
32 okunma

Bakan Işıkhan: “Tam bağımsız, milli kalkınma yolunda her türlü imkana sahip güçlü bir irademiz var”

ABONE OL
11 Mart 2024 21:48
B73B4Cbe81Be86D462773Bfdf738056A.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin’de Vefa Buluşması: Bakan Işıkhan’dan Güçlü Türkiye Vurgusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin’de düzenlenen “Vefa Buluşması İftar Programı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin uzaya astronot gönderme, kendi uçağını ve arabasını yapabilme gücüne sahip olduğunu belirtti.

Işıkhan, “Bugün tam bağımsız bir şekilde milli kalkınma yolunda her türlü imkana sahibiz.” ifadesini kullanarak, Türkiye Yüzyılı için birlik ve kardeşliğe ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Bakan Işıkhan, “Farklı dinlerden temsilcilerimiz de aramızda. Kendilerine hoş geldiniz diyorum.” diyerek farklılıkların zenginlik olduğunu ve birlik duygusunu güçlendirdiğini söyledi.

Işıkhan, Mardin’in birlik ve dayanışmanın güzel bir örneği olduğunu belirterek, “Türkiye Yüzyılı, sadece teknolojik ve ekonomik değil, aynı zamanda toplumsal bir dayanışma duygusuyla inşa edilecek.” diye ekledi.

Yıldızlı cümleyle açıklamasını tamamlayan Işıkhan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, tıpkı Mardin gibi, sizler gibi bu beraberliği temsil ediyor. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.” ifadelerini kullandı.

Programa AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Çelik, Mardin Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
65Ef51Eaad7014.50672845

Türkiye Uzay Alanında da Güçlü

Türkiye’nin uzay alanında da güçlü bir iradeye sahip olduğunu vurgulayan Bakan Işıkhan, “Uzaya astronot gönderme imkanına sahibiz.” dedi.

Kendi Uçağımızı ve Arabamızı Yapıyoruz

Işıkhan, Türkiye’nin kendi uçağını ve arabasını yapabilme kapasitesine sahip olduğunu belirterek, “Milli kalkınma yolunda her türlü imkana sahibiz.” diye konuştu.
65Ef51Eb69A5C1.50588781

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP