Daa29Dd83913Ff5B12Af3856605B5201.Jpg
28 okunma

Başbakan Olaf Scholz, Ramazan mesajı yayınladı

ABONE OL
11 Mart 2024 05:03
Daa29Dd83913Ff5B12Af3856605B5201.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **Başbakan Scholz Ramazan Ayı Mesajı Yayınladı**

Almanya Başbakanı **Olaf Scholz**, **Ramazan**’ın başlaması nedeniyle sosyal medyada **Almanca**, **Türkçe** ve **Arapça** dillerinde görüntülü bir mesaj yayınladı.

## **Ramazan, İçe Dönüş ve Dayanışma Ayı**

Scholz, mesajında **Ramazan**’ın **Müslümanlar** için özel bir ay olduğunu vurguladı. Ayın, Müslümanların içe dönme ve tefekkür etmeleri için bir fırsat olduğunu belirtti. Scholz, **”Her akşam aileler oruçlarını açmak için bir araya geliyor. Bu iftarlardan birine katılma fırsatım olduğunda her zaman özel bir şey hissettim”** dedi.

## **Gazze’de Ateşkes Çağrısı**

Konuşmasında **Gazze**’deki duruma da değinen Scholz, **”Ramazan aynı zamanda zorluk çekenleri ve savaş ile şiddeti yaşayanları hatırlama zamanıdır”** ifadelerini kullandı. Scholz, Almanya’nın **Gazze Şeridi**’ne yardımlar gönderdiğini hatırlatarak **”ABD’den sonra dünyadaki diğer tüm ülkelerden daha fazla yardım sağlıyoruz”** dedi. Scholz, **”Bir ateşkes insani yardımların ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Biz ve diğerleri bunun için çalışıyoruz”** diye ekledi.

## **Irkçılık ve Ayrımcılık Gündemde**

Scholz, mesajında aşırı sağcıların ırkçı planlarına da değindi. Scholz, **”Almanya’daki Müslümanlar gelecekleri konusunda endişe duyuyor. Ancak buna cevabımız net olmalı. Ülke olarak bölünmeye izin vermeyeceğiz. Tüm vatandaşlarımız Almanya’ya aittir”** dedi.

## **Nefret Yorumları Aldatmasın**

Scholz, mesajını **”Sanal ortamda çıkan seslerin bizi aldatmasına izin vermeyelim. Hep birlikte daha açık, hoşgörülü ve demokratik bir ülkeyi inşa edeceğiz”** sözleriyle tamamladı.

Başbakan Olaf Scholz, Ramazan Mesajı Yayınladı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP