119E6Bb40550Db9C1320A8D923689F98.Jpg
21 okunma

Başkan Adayı Pekdemir; “Pamukkale engel tanımayacak”

ABONE OL
11 Mart 2024 13:39
119E6Bb40550Db9C1320A8D923689F98.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Pamukkale’de Engellilere Özel Projeler**

**Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir,** engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve sosyalleşmelerini desteklemek için özel projelerini açıkladı.

**Engelsiz Parklar ve Tekerlekli Sandalye Tamir Atölyesi**

Başkan Adayı Pekdemir; “Pamukkale Engel Tanımayacak”

Pekdemir’in planları arasında, farklı mahallelerde kurulacak engelsiz parklar yer alıyor. Bu parklarda, engellilerin kullanımına uygun oyun araçları, eğlence üniteleri ve spor alanları bulunacak. Ayrıca, Pamukkale’de açılacak tekerlekli sandalye tamir atölyesi sayesinde, engellilerin sandalyeleri ücretsiz olarak tamir edilecek ve bakımları yapılacak.

**Şehirde Yaşam Eğitimleri**

Başkan Adayı Pekdemir; “Pamukkale Engel Tanımayacak”

Projeler arasında, görme engelliler için düzenlenecek şehirde yaşam eğitimleri de var. Bu eğitimlerde, görme engellilere sokakta yürüme teknikleri, yönlendirme sistemleri ve temel beceriler öğretilecek. Pekdemir, bu eğitimlerin, görme engelli vatandaşların daha bağımsız hareket etmelerine yardımcı olacağını belirtti.

**”Pamukkale Engel Tanımayacak”**

Başkan Adayı Pekdemir; “Pamukkale Engel Tanımayacak”

Pekdemir, “Pamukkale bundan sonra engel tanımayacak. Engelli bireyleri topluma entegre etmek için bu projeleri hayata geçireceğiz. Bu projeler, engellilerin ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayarak sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlayacak” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP