B462Aefeca4F1Ae13Aa256F9242Abaf2.Jpg
26 okunma

Başkan Aktaş, “Bursa’yı hep beraber tesis edeceğiz”

ABONE OL
10 Mart 2024 16:00
B462Aefeca4F1Ae13Aa256F9242Abaf2.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Bursa’da Gençlik Merkezleri ile Gençler Konforlu Ortamlarda Ders Çalışıyor**

Başkan Aktaş, “Bursa’yı Hep Beraber Tesis Edeceğiz”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, gençlere konforlu ve rahat ortamlarda ders çalışma imkanı sunduklarını belirtti. Aktaş, “Görev süresi boyunca bir tane bile gençlik merkezi açmayanlar şimdi ‘Onları duyuyoruz, hissediyoruz’ diyor” ifadelerini kullandı.

**”Gerçek Belediyecilik Yapıyoruz”**

Başkan Aktaş, “Bursa’yı Hep Beraber Tesis Edeceğiz”
Aktaş, gerçek belediyecilik yaptıklarını vurgulayarak, “Birileri algı belediyeciliği diye bir kavram geliştirdi. Yapmadıklarını yapar gibi anlattılar. Bizler doğumdan ölüme kadar insan hayatının her alanına gerçek manada dokunuyoruz” dedi.

Bursa’da en ucuz ulaşım, ekmek ve suyun bulunduğunu, öğrencilerin suda %50 indirimden yararlandığını belirten Aktaş, emeklilere de %25 indirimli ulaşım, su ve sosyal tesislerden yararlanma imkanı sağlayacaklarını ifade etti.

**”Algı Belediyeciliği Yaptılar”**

Başkan Aktaş, “Bursa’yı Hep Beraber Tesis Edeceğiz”
Aktaş, “Gençlik merkezleri açarak çocuklarımızın rahat ve konforlu ortamlarda ders çalışmasına imkanı sunuyoruz. Bir tane bile gençlik merkezi açmayanlar şimdi ‘onları duyuyoruz, hissediyoruz’ diyor” diyerek eleştirilere yanıt verdi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Aktaş, “Şehri dönüştürmeliyiz. Muhalefet ise bırakın bu konuda plan yapmayı, engellemek noktasında sürekli hamle peşinde koşuyor” şeklinde konuştu.

**”Atatürk Tabelasını Beraber Asalım”**

Atatürk Spor Salonu’nun kullanım ömrünü bitirmesiyle başlattıkları dönüşüm çalışmalarına da değinen Aktaş, “En iyi cumhuriyetçi bunlar ya, en çok Atatürk’ü bunlar seviyor ya. Bizim böyle bir kompleksimiz yok. Şeref duyuyorum. Buradan da ilan ediyorum. Gelin kardeşim, Atatürk tabelasını beraber asalım yeni spor salonuna” ifadelerini kullandı.

Bursa Milletvekili Mustafa Varank ise yaptığı konuşmada, Karadeniz kökenli vatandaşların Bursa’ya katkılarından övgüyle bahsetti ve önümüzdeki yerel seçimlerde “işi ehline” verme çağrısında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP