61070277D49C316Daaf80A00C7D2Cd9E.jpg
22 okunma

Başkan Altay Seydişehir GES’in temel atma programına katıldı

ABONE OL
10 Mart 2024 16:15
61070277D49C316Daaf80A00C7D2Cd9E.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **Seydişehir’e Güneş Enerjili Bir Gelecek**

**Konya** Büyükşehir Belediye Başkanı **Uğur İbrahim Altay**, **Seydişehir** Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak **Güneş Enerji Sistemi’nin** (GES) temel atma törenine katıldı.

## **26 Bin Metrekarelik Arsa Tahsisi**

**Seydişehir** Belediye Başkanı **Mehmet Tutal**, 26 bin metrekarelik bir alanda kurulacak GES projesinin maliyetinin 30 milyonu aştığını belirterek, “**Büyükşehir** Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Arsanın tahsisini belediyemize yaptı. Tesisin ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

## **Maliyetlerin Azaltılması ve Gelir Artışı**

**Seydişehir Kaymakamı Cevdet Bakkal**, GES projesinin belediyenin öz kaynaklarının geliştirilmesi ve maliyetlerin azaltılması açısından önemli olduğunu vurgulayarak, “İnşallah bu bir milat olur ve bundan sonraki süreçte de bu gibi yatırımlar devam eder” dedi.

## ****Konya** Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşil Enerjiye Önemi**

**Konya** Büyükşehir Belediye Başkanı **Uğur İbrahim Altay**, belediyelerin gelirlerini artırma çalışmalarının yanı sıra yeşil enerjiye dönüşüm konusunda da önemli faaliyetler yürüttüğünü belirtti. **Altay**, “Bugün **Seydişehir’imizin** 1 megavatlık GES’i bu manada çok önemli. Hem belediyemize sürekli bir akar oluşturacak hem de iklim değişikliğinin etkilerinin konuşulduğu bu dönemde belediyemizin elektriğini temiz enerjiden üretiyor olması bundan sonraki işleri için çok iyi bir başlangıç olacak” dedi.

## **Üçlü İş Birliği ve Büyükşehir’in Desteği**

**Altay**, “Üçlü olalım, güçlü olalım” ifadesinin hayat bulmuş halini gördüklerini vurgulayarak, “İlçe belediyesi, **Büyükşehir** ve merkezi hükümet aynı çatı altında siyaset yapıyorsa hizmetlerin hızı ve konforu artıyor” dedi ve **Seydişehir’e** ait bir arsanın **Büyükşehir** Belediyesi’ne ait olmasına rağmen ihtiyaç duyulduğu için hiç düşünmeden devredildiğini belirtti.

## **1 Milyar 400 Milyonluk Yatırım**

**Başkan Altay**, **Seydişehir** için bugüne kadar 1 milyar 400 milyon liralık güncel bedelli yatırım yapıldığını hatırlattı. Altyapıdan üst yapıya kadar sosyal hayata dair önemli işlerin gerçekleştirildiğini belirten **Altay**, “Vatandaşımızın bize verdiği desteğin karşılığını ödeyemeyiz” dedi.

## **Ülke Olarak Enerji Çeşitlendirme Mecburiyeti**

**AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer**, Türkiye için enerjinin önemine dikkat çekerek, “Biz ülke olarak enerji tedariğimizi çeşitlendirmek mecburiyetindeyiz” dedi. **Seydişehir’in** güneş enerjisi açısından verimli bir şehir olduğunu vurgulayan **Özer**, “Bu yatırım her yıl 200 bin dolar seviyelerinde **Seydişehir’imize** katkı sağlayacak” dedi.

Konuşmaların ardından **Konya** Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsisi yaptığı ve **Seydişehir** Belediyesi’nin yapımını üstlendiği **Seydişehir GES’in** temeli dualarla atıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP