Dacc3Da8D38Ae386Edaefa4335389E1C.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Başkan Böcek,” Denizimizi koruyup, denizcilerimizi destekleyeceğiz”
23 okunma

Başkan Böcek,” Denizimizi koruyup, denizcilerimizi destekleyeceğiz”

ABONE OL
12 Mart 2024 15:19
Dacc3Da8D38Ae386Edaefa4335389E1C.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Akdeniz’in Temizliği İçin Adımlar Atıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek, **Balıkçı Barınağı**’nı ziyaret ederek balıkçıların önerilerini dinledi. Başkan Böcek, **Akdeniz**’in korunması ve gelecek nesiller için daha temiz denizlere kavuşulması için etkin yöntemler uygulanacağını belirtti.

### Elektronik Gemi Denetleme Sistemi Geliştirilecek

Başkan Böcek, deniz kaynaklı kirliliği önlemek için kurulan **Elektronik Gemi Denetleme Sistemi**’nin (EGDS) geliştirileceğini söyledi. Yeni sistemde 24 saat yüksek çözünürlüklü kameralar, radar ve Otomatik Tanımlama Sistemi sayesinde kirlilik tespiti ve denetimlerin güçlendirileceğini ifade etti.

### Yapay Resif Alanlarıyla Biyoçeşitlilik Korunacak

Böcek ayrıca balıkçılara yapay resif alanları oluşturarak **Akdeniz**’deki biyoçeşitliliği de koruyacaklarını açıkladı. Bu alanların balıkların ve diğer deniz canlılarının yaşam alanlarını genişleteceğini ve popülasyonlarının artışını destekleyeceğini vurguladı.

### Denizciler İçin Destek Sürecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin denizcilere her zaman destek olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, yeni dönemde **Deniz Araçları Atık Alım İstasyonları** ve **Tekne İndirme Rampaları** kuracaklarını ifade etti. Ayrıca balık salımı, atık ağ toplama ve geri dönüşümü gibi çalışmaların da sürdürüleceğini belirtti.

### Balıkçılara Çizme ve Yağmurluk Yardımı

Başkan Böcek, balıkçı esnafına Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çizme ve yağmurluk yardımı da yaptı.

Başkan Böcek,

Başkan Böcek,

Başkan Böcek,

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP