8A1Beba60E468D11Ca895Ad2631Ca769.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Başkan Kaya’dan seçim propaganda görsellerinin asılması hakkında açıklama
17 okunma

Başkan Kaya’dan seçim propaganda görsellerinin asılması hakkında açıklama

ABONE OL
1 Şubat 2024 11:42
8A1Beba60E468D11Ca895Ad2631Ca769.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

# **Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya’dan seçim propaganda görsellerinin asılması hakkında açıklama**

[**Resim**](https://storage.googleapis.com/habercimiz/65bb595fe0dc88.48178426.jpg)

31 Mart seçimlerinde **Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya**, muhtar ve belediye başkanı adaylarının kendilerine ait seçim propaganda ilan görsellerinin asılması hakkında kamuoyunu bilgilendirici açıklama yaptı.

**Kaya**, **YSK** tarafından alınan kararları hatırlattı ve hiçbir muhtar adayı ve belediye başkanı adayına karşı art niyetli olmadıklarını aktardı. Adayların kullanacakları alanların belediyeye ait kamu alanları olduğunu ve izinlerin alınması gerektiğini belirten Kaya, açıklamasında şunları söyledi:

“Öncelikle 31 Mart seçimlerinin sulh ve sükunet içinde, ülkemiz ve şehirlerimizin yararına olmasını temenni ediyorum. Seçimlerle ilgili yapılması gereken tüm süreçler, **YSK** tarafından belirlenmiştir. Buna göre **YSK**, propaganda ve ilan görsellerinin nerelere asılacağını önceden belirlemiştir. **YSK**, bu kuralları halkın huzur ve refahının bozulmaması, yaya ve taşıt trafiğinin tehlikeye girmemesi açısından alır.”

## **Belediye başkanlığına aday değilim**

Kaya, “**Belediye Başkanlığı** olarak hiçbir muhtar ya da belediye başkanı adayına karşı art niyetli şekilde davranmamız mümkün değildir” ifadesini kullanarak, “Bu konuda daha önce mecliste yaptığı konuşmada **Sayın Melek Mızrak Subaşı**, belediyemizden izin alınması gerektiğini vurgulamıştı. **YSK** kararlarının uygulanmasında yerel yönetimler olarak belediye ve ilgili birimleri gerekli katkıları sağlar. **Bilecik Belediye Başkanlığı** olarak bizler de **YSK seçim kararlarına** ilişkin belirtilen yerler dışında, ancak il ve ilçe seçim kurullarınca gösterilecek yerlere asılabileceği konusunda gerekli bilgilendirici açıklamaları yaptık” dedi.

Kaya, “Sizlerin oyları ve belediye meclisi üyelerimizin taktirleriyle **Bilecik Belediye Başkanı** olarak seçildim. Sizlere sadece 2 ay hizmet etme imkanına sahip olacağım. Önümüzdeki seçimlere de belediye başkanlığına aday değilim. Tek isteğim bu süre zarfında **Bilecik** ve **Bileciklilere** hayırlı hizmetlerde bulunmaktır. Bu sürede tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağımızı bilmenizi istiyorum” şeklinde konuştu.

[**Resim**](https://storage.googleapis.com/habercimiz/65bb595fe0dc88.48178426.jpg)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP