F942F26F191416619D12F179E37709D2.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Biden, şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimciler hakkında kararname çıkarmayı planlıyor
22 okunma

Biden, şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimciler hakkında kararname çıkarmayı planlıyor

ABONE OL
1 Şubat 2024 19:33
F942F26F191416619D12F179E37709D2.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Biden, Şiddet Olaylarına Karışan Yahudi Yerleşimcilere Karşı Kararname Çıkarmayı Planlıyor

Biden, Şiddet Olaylarına Karışan Yahudi Yerleşimciler Hakkında Kararname Çıkarmayı Planlıyor

### ABD Başkanı Joe Biden, Filistin’in Batı Şeria bölgesinde şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimcileri hedef alan bir kararname çıkarmayı planladığını açıkladı.

ABD Başkanı Biden bu açıklamayı, başkent Washington DC’deki Capitol Hill’de Ulusal Dua Kahvaltısı’nda yaptığı konuşmada söyledi. Biden, Ürdün’deki ABD üssüne düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 3 ABD askerini anarak, ABD ve dünyanın dört bir yanında pek çok kişinin hissettiği acı ve tutkuyu anladığını söyledi.

Biden konuşmasında, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalara değinerek, ” Korkunç koşullar altında yaşayan herkes için, esir tutulan, bombardıman altında olan ya da bir sonraki öğünün nereden geleceğini ya da gelip gelmeyeceğini bilmeden yerinden edilen masum erkekler, kadınlar ve çocuklar için dua ediyoruz. Sadece barış için dua etmiyoruz, İsrail halkı ve Filistin halkı için barış, güvenlik ve haysiyet için aktif olarak çalışıyoruz” dedi.

Biden Gazze Şeridi’ndeki tutukluların evlerine geri dönmeleri için “gece gündüz” çaba sarf ettiklerini ifade ederek, aynı zamanda “insani krizi hafifletmek, Gazze ve İsrail’e barış getirmek ve iki halk için iki devletle kalıcı barışı sağlamak” için çalıştığını söyledi.

Biden Filistin’in Batı Şeria bölgesinde şiddet olaylarına değinerek, söz konusu şiddet olaylarına karışan Yahudi yerleşimcileri hedef alan bir kararname çıkarmayı planladığını açıkladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP