47098A4Fe2F408B4568Bc230F4244C93.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Bozbey: “Sorunu çözmek için taşın altına değil, betonun altına elimizi koyacağız”
29 okunma

Bozbey: “Sorunu çözmek için taşın altına değil, betonun altına elimizi koyacağız”

ABONE OL
10 Mart 2024 18:24
47098A4Fe2F408B4568Bc230F4244C93.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bozbey’den Madde Bağımlılığına Çözüm Sözü: “Sorunu Çözmek İçin Taşın Değil, Betonun Altına Elimizi Koyacağız”

Bozbey: “Sorunu Çözmek Için Taşın Altına Değil, Betonun Altına Elimizi Koyacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, madde bağımlılığına karşı mücadelede ailelerin yanında olacaklarını vurguladı. Emek Mahallesi’nde yaptığı konuşmada Bozbey, “Onların ızdırabını anlıyoruz. Onun sorununu içimizde hissediyoruz. Onun meselesine çözüm bulmak için de bizde ne gerekiyorsa taşın altına değil, betonun altına elimize koyacağız” dedi.

Ailelerin Sorunları Anlaşıldı

Madde bağımlılarına sahip ailelerin sorunlarını dile getiren Bozbey, “Bazen bir baba elimi tutuyor beni kenara çekiyor. ‘Başkanım durum iyi değil ben çocuğumu zapt edemiyorum. Çocuğum lanet olaası madde bağımlığına kapıldı bir türlü çözemiyorum ne yapmam lazım’ diye soruyor” ifadelerini kullandı.

Güç ve Bilgi Birikimiyle Destek

Bozbey, bu ailelerin dertlerine ortak olacaklarını ve madde bağımlılığı sorununu çözmek için tüm güç ve bilgi birikimini kullanacaklarını belirtti. “Bu çocuklarımızı önce sahipleneceğiz. Derneklerimiz ile beraber bu çocuklarımıza sahip çıkarsak spora, kültüre ve sanata yöneltirsek bu çocukları geriye döndürebiliriz” diyerek çözüm yolları sundu.

Bozbey: “Sorunu Çözmek Için Taşın Altına Değil, Betonun Altına Elimizi Koyacağız”

Öncelik İnsan

Bozbey, **çöp sorunu** gibi Emek semti sakinlerinin sıkıntılarının da farkında olduğunu vurguladı. “Bu konuda hiç merak etmeyin hazırlıklarımız yaptık. Bilim insanları ile bir araya geldik ve bunlarla ilgili ön projelerimizi hazırlamış durumdayız. Kokudan sizleri kurtaracağız. Bu güne kadar hep söylediler ama hikâye oldu. Çünkü biz önce insan diyoruz” sözleriyle önceliğini insana verdi.

Bozbey: “Sorunu Çözmek Için Taşın Altına Değil, Betonun Altına Elimizi Koyacağız”

Nilüfer Modeli Bursa’ya Taşınıyor

CHP’li aday, daha önce Nilüfer Belediye Başkanı olarak yaptığı çalışmalara değindi: “Nilüfer’de ‘önce insan’ diyerek hizmet ettik, mutlu ettik, güven içerisinde oturması için çok önemli çalışmalara imza attık. Çocuklarımıza spor ve kültür alanları yaptık. Kadınlara dernekler aracılığı ile destek olarak ailelerine gelir getirmesini sağladık. Nilüfer’de yaptıklarımızı Türkiye’de birçok büyükşehir yapmamış. Şimdi bunları diğer 16 ilçeye yapma zamanı geliyor.”

Bozbey, “Emek semtimizin 3 mahallesinin vereceği o güçlü destek ile göreceksiniz ki birçok şey en iyi şekilde değişecek. İnsanlarımız burada gülmeye başlayacak” diyerek vatandaşlara umut aşıladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP