68F9Df2Ffa2C9B2F76D3Eab910A179A6.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • CHP Bodrum Başkan Adayı Mandalinci: “Festivaller büyüyerek devam edecek”
28 okunma

CHP Bodrum Başkan Adayı Mandalinci: “Festivaller büyüyerek devam edecek”

ABONE OL
9 Mart 2024 17:45
68F9Df2Ffa2C9B2F76D3Eab910A179A6.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Bodrum Başkan Adayı Mandalinci, Bodrum’da Geleneksel Etkinliklerde

Cumhuriyet Halk Partisi (**CHP**) Bodrum Belediye Başkan Adayı **Tamer Mandalinci**, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı **Ahmet Aras** ile birlikte **Ortakent**’te gerçekleştirilen **”5.Acı Ot Festivali”** ile **”Geleneksel Bodrum Deve Güreşleri”** etkinliklerine katıldı.

Acı Ot Festivali’nde Bölgeyi Tanıtan Etkinlikler

Sabah kortej yürüyüşü ile başlayan Acı Ot Festivali’nin açılış töreninde açıklama yapan Mandalinci, festivalin bölge kültürünü ve ürünlerini tanıttığına dikkat çekti. Kış turizmini destekleyeceğini vurgulayan Mandalinci, “Etkinlikleri Bodrum’un her yerine yayacağız. Acı Ot Festivali’ni gastronomi ve kültür şenliğine dönüştüreceğiz” dedi. (Resim 1)

Büyükşehir Belediyesi’nin Desteği Sürecek

Mandalinci’nin ardından konuşan Aras, Acı Ot Festivali’nin son 5 yılda önemli bir yol katettiğine değindi. Büyükşehir Belediyesi olarak festivallere desteğin devam edeceğini belirtti. Ayrıca, ağaçsız alanların imara açılmasına karşı çıkan Aras, “Bu bitkiler endemik ve çok değerlidir. Doğamızı güzelleştirirler” dedi.

Deve Güreşleri Etkinliğinde Kültürel Mirasın Yaşatılması

Mandalinci ve Aras, daha sonra **Kızılağaç**’ta düzenlenen Bodrum Geleneksel Deve Güreşleri Festivali’ne katıldı. Yörel kıyafetler giyerek güreş alanına gelen Mandalinci ve Aras, Turgutreis’ten gelen deveyi de gezdirdi. (Resim 2)

Aras ve Mandalinci, Yörük kültürünü yaşatan bu etkinliğin desteklenmeye devam edeceğini vurguladı. (Resim 3)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP