KONULAR
**Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran**, **CHP**’nin **Çeşme** ilçesinde Lal Denizli’yi başkan adayı göstermesine tepki gösterdi. **Oran**, **CHP Genel Merkezi**’ne çağrıda bulunarak, “Baba ocağımızın, dedemin partisinin bizim bu sesimizi duymasını rica ediyoruz. Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın. Bizi 6 okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın” dedi.
**CHP Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi**, **İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı**, adayını ve 30 ilçenin belediye başkan adaylarını belirledi. **İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı** adayı olarak **Karşıyaka Belediye Başkanı** **Cemil Tugay** belirlenirken, **Çeşme Belediye Başkanı** adayı olarak da **Lal Denizli** gösterildi. **Eski** futbolcu ve teknik direktör **Mustafa Denizli**’nin kızı olan **Lal Denizli**’nin **Çeşme Belediye Başkanı** adayı olarak gösterilmesi **Çeşme**’de tepkilere yol açtı.
Belediye başkanlığına aday adaylığını koyan **Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran** da, **Lal Denizli**’nin **Çeşme**’den aday gösterilmesine tepki gösterirken, binlerce **Çeşmeli**nin katılımıyla **Çeşme Cumhuriyet Meydanı**’nda miting düzenledi. Mitingde ‘ithal aday istemiyoruz’ ve ‘**Ankara** şaşırma, sabrımızı taşırma’ sloganları atılırlarken **Başkan Oran**, **Genel Merkez**e karardan dönülmesi için çağrıda bulundu.
**Kimsenin** karşısında olmadıklarını belirten **Başkan Oran**, “**Yanlış** hesap **Bağdat**’tan döner diyerek bugün hep beraber buradayız. Bu kavga bu çağrı **Ekrem Oran**’ın çağrısı değil, benim büyük **Çeşme** ailemin çağrısı. Mesele sadece sizin Ekonuzun meselesi değil, **Çeşme** vesayetine, ipoteği, emanetçi başkanı kabul eder mi? **Çeşme**’nin geleceği, **Çeşme Belediyesi**’nin yönetimi **Çeşmeli**lere rağmen belirlenebilir mi? Hiçbir adayı küçümsemiyoruz, kimsenin karşısında değiliz. Biz 5 kişi **Çeşme**’den başvurduk. Onları tek tek aradım. Onlardan herhangi birisi aday ilan edilmiş olsaydı bana **Muhittin Dalgıç**’ın yaptığını yapmayacaktım. Onlarla sokak sokak, kahve kahve altı oklu bayrağı dalgalandırmak için dolaşacaktım. Sizleri oylarıyla 10 sene belediye meclis üyeliğinizi, arkasından 5 sene ilçe başkanlığını, 5 sene de **Çeşme**’yi sizlerle beraber başkan olmadan, yoldaş olarak biz varız diyerek hep beraber yönettik. Bunu yaparken ilhamımı cumhuriyetimizin ve **CHP**’nin kurucusu büyük önder **Gazi Mustafa Kemal Atatürk**’ten aldım. Bir an olsun onun ilke ve devrimlerinden ayrılmadan, sonsuz kadar mücadele ettim” diye vurguladı.
**Yanlıştan** dönülmesi için **Genel Merkez**’e seslenen **Oran**, “**Sayın Genel Merkezim**, yanlıştan dönünüz, bu bir **yanlıştır**. **Çeşme**, genç hanım efendi kardeşimize lafımız yok ama **Çeşme**’de 5 tane aday varken **Çeşme**’nin 25 mahallesinin 15 tanesini bile sayamayacak, **Çeşmeli**lerin tanımadığı adayı kabul etmemiz mümkün mü? Buradan hep beraber seslenelim; ithal aday istemiyoruz. Birlikte **Çeşme**’de görülmemiş hizmetlere imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Benimle bu yolu yürümeye var mısınız? Buraya gelmeden **Çeşmemiz**den bütün aday olanları çağırdım. Gelin beraber isyan edelim dedim. Çok geç olmadan **Genel Merkezimizin** dönmesini isteyelim dedim. Çünkü **Çeşme ithal** adayı kabul etmiyor. **Çeşme**’nin geleceğini **Çeşmeli**lerle birlikte belirlemek için beraber mücadele edecek misiniz? Hiçbir şey yapamıyorsak, baba ocağında 2 bin 600 üyesi var. Hodri meydan ön seçime gidelim. 2 bin 600 oyun 2 binin altında olan **Ekrem Oran** adaylığı da kabul etmiyor dedim” şeklinde konuştu.
“**Herkes** duysun sesimizi. Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın. 6 okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın” diyen **Oran**, “21 senedir **Çeşme**’de siyaset yapıyorum. 21 senedir ben **Çeşme**’de böyle kalabalık görmedim. Bu şarkı burada bitmez, biz kazanacağız. Bir kez daha **Ankara**’daki büyüklerimize hep beraber seslenelim; ithal aday istemiyoruz” dedi.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024