C37E9C8645C0Bbd5977A21B4E37A2Ee9.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Cumhur İttifakı Çeşme adayı Esat Tanık: “Çeşme’nin dünyada tanınmasını sağlayacağız”
26 okunma

Cumhur İttifakı Çeşme adayı Esat Tanık: “Çeşme’nin dünyada tanınmasını sağlayacağız”

ABONE OL
10 Mart 2024 10:18
C37E9C8645C0Bbd5977A21B4E37A2Ee9.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeşme’ye Cumhur İttifakı Damgası: Esat Tanık’tan 68 Proje

Cumhur İttifakı adayı Esat Tanık, Çeşme’yi geleceğe taşıyacak 11 ana başlıkta 68 proje açıkladı. Tanık, “Çeşme’yi dört ana segmentte geliştireceğiz: spor turizmi, sağlık turizmi, kültür sanat turizmi ve tarım, hayvancılık ve gastronomi turizmi” dedi ve Çeşme’yi Türkiye’nin parlayan bir yıldızı haline getireceklerini belirtti.

Dört Mevsim Yaşam, Çeşme’de Başlıyor

Tanık, altyapı çalışmalarına öncelik vereceklerini belirterek, “Yaz sezonu boyunca herkesin mutlu olacağı şekilde doğalgazı getiriyoruz” diye konuştu. Ulaşım sorununu çözmek için toplu ulaşımı yaygınlaştıracaklarını, her mahalleye ulaşım sağlayacaklarını söyledi.

Sosyal Konutlarla Yerli Halk Destekleniyor

Yerel halk için 5 bin sosyal konut hayata geçirilecek. Tanık, “Böylece gençlerimiz kiralar nedeniyle Çeşme’yi terk etmek zorunda kalmayacak” dedi.

Engeller Kalkıyor

Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelli bireyler için yaşam kolaylaştırılacak. Tanık, “Kamu alanları engelliler için yeniden düzenlenecek” ifadelerini kullandı.

Spor Adası ile Çeşme Canlanıyor

Kış aylarında futbol takımlarının ağırlanacağı Spor Adası kurulacak. Kite ve windsurf merkezi ile deniz turizmi çeşitlendirilecek. Tanık, “Alaçatı ve Çakabey’e festival alanları kazandıracağız” diye ekledi.

Afet Yönetimi Master Planı

Doğal afetlere karşı Afet Yönetimi Master Planı hazırlanacak. Riskli yapılar için Kentsel Dönüşüm Strateji Planı oluşturulacak.

Yaşlılara ve Çocuklara Yönelik Hizmetler

Yaşlılar için huzurevi, çocuklar için gündüz bakımevleri ve kreşler açılacak. Ayrıca, “Doğal Yaşam Parkı” ile hayvanlara özel hizmetler sunulacak.

Gastronomi Merkezi Geliyor

Tarım ve hayvancılık desteklenecek. Kadın balıkçı sayısı artırılacak, Ildır’a balıkçı barınağı yapılacak. Tanık, “Tarım Eylem Planı’ hazırlayıp Tarım Geliştirme Kooperatifleri kuracağız” dedi ve Çeşme’yi gastronomi merkezi haline getireceklerini belirtti.

11 Ana Başlıkta 68 Proje

Esat Tanık’ın Çeşme için hazırladığı proje başlıkları şunlar:

* Altyapı, plaj ve sahil düzenlemeleri
* Afet yönetimi ve kentsel dönüşüm
* Balıkçı barınakları
* Tarımsal ve kırsal kalkınma
* Ulaşım
* Turizm
* Yeşil alanlar ve spor tesisleri
* Kentsel hizmetler
* Kültür ve sosyal hizmetler
* Kültürel miras

Tanık, “Çeşme’mizi fiziksel, coğrafi ve kültürel mirasıyla Türkiye’nin dünyaya açılan bir kapısı ve bir marka haline getireceğiz” dedi ve projelerin 1 Nisan’dan itibaren devreye gireceğini açıkladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP