8Dfb4D0A0E598Bca6903A770Eb26Bca8.Jpg
32 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük İzmir mitinginde konuştu

ABONE OL
10 Mart 2024 17:10
8Dfb4D0A0E598Bca6903A770Eb26Bca8.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de Mitingle Vatandaşlara Seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, **İzmir Gündoğdu Meydanı’nda** düzenlenen ‘Büyük İzmir Mitingi’nde vatandaşlara hitap etti. Mitingde önemli mesajlar veren Erdoğan, İzmir’e yapılan hizmetleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük İzmir Mitinginde Konuştu

Enerji ve Ulaşım Yatırımları

Erdoğan, **İzmir’de 1 milyon abonesi olan enerji** sektöründe, nüfusun **yüzde 91’ine doğal gaz** imkanı sağladıklarını belirtti. **Çeşme’ye bu yıl ve Karaburun’a 2026 yılında doğal gaz arzı** planladıklarını ifade etti.

Ulaşım alanında, **İzmir sınırları içindeki konvansiyonel demir yolu hattının yenilenmesi**, **Aliağa-Selçuk arasındaki İZBAN’ın tamamlanması**, **Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ne demir yolu bağlantı hattının bitirilmesi**, **Ankara Yüksek Hızlı Tren hattının etaplar halinde devam etmesi** ve **Halkapınar Otogar raylı sistem hattının ihale aşamasına getirilmesi** konularına değindi.

Havacılık, Barınma ve Tarım Destekleri

Erdoğan, **Adnan Menderes Havalimanı’nın baştan aşağı yenilendiğini** ve yolcu sayısının 5 katına çıktığını söyledi. **Mordoğan, Eski Foça ve Güzelbahçe Yalı Balıkçı barınakları**, **Sığacık, Çeşme ve Yeni Foça yat limanları** gibi denizcilik yatırımlarından bahsetti.

Tarım alanında ise **son 21 yılda İzmir’e 38 baraj, 7 içme suyu tesisi, 44 sulama tesisi, 109 taşkın koruma tesisi, 8 gölet ve 8 yeraltı depolama tesisi yapıldığını** belirtti. **94 bin dekar arazinin sulanması için inşa edilen 5 barajın daha devam ettiğini** söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük İzmir Mitinginde Konuştu

İşgücü ve Çevre Yatırımları

**Sanayi ve teknoloji** alanında **4 organize sanayi bölgesi, 3 endüstri bölgesi ve 4 teknoparkın kurulduğunu** kaydeden Erdoğan, **Dikili, Bayındır ve Kınık Sera Organize Tarım Bölgelerinin yapımına devam edildiğini** belirtti. Bu bölgelerin tamamlanmasıyla **8 bin kişinin daha iş imkanı** bulacağını söyledi.

**Çevre yatırımları** kapsamında **Sabuncubeli Tüneli** ve **İzmir-İstanbul Otoyolu’nun açılması, Bayraklı Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçirilmesi** gibi çalışmalara değindi.

İzmir’in Potansiyelini Ortaya Çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “**Daha güzel yaşanabilecek bir İzmir hayalimiz var**” diyerek **İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın** vizyonunu desteklediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük İzmir Mitinginde Konuştu

“**Ulaşımda, çevre ve şehircilikte, kentsel dönüşümde, altyapıda, gençlikte, eğitimde, 31 Mart’tan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak İzmir’in gerçek potansiyelini ortaya çıkaracaktır**” diyen Erdoğan, Cumhur İttifakı adaylarına destek çağrısında bulundu.

Mitingde AK Parti İzmir Milletvekili **Mehmet Muharrem Kasapoğlu**, **Binali Yıldırım** ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı **Hamza Dağ** da konuşmalar yaptı. Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları da sahneye davet edilerek halkı selamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP