4270764A285A5C195Cdca426Bf9Ea56B.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Dışişleri Bakanı Fidan, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde çeşitli temaslarda bulundu
17 okunma

Dışişleri Bakanı Fidan, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde çeşitli temaslarda bulundu

ABONE OL
31 Ocak 2024 21:33
4270764A285A5C195Cdca426Bf9Ea56B.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde Temaslarda Bulundu

Dışişleri Bakanı Fidan, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde Çeşitli Temaslarda BulunduDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Romanya’nın başkenti Bükreş’te çeşitli temaslarda bulundu. Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliği’nin Resmi Konutu’nda Romanya Müslümanları Müftüsü Murat Yusuf, Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği (RMTTDB) Milletvekili Varol Ahmet, Romanya Demokratik Türk Birliği (RDTB) Milletvekili Hüseyin İbram, RMTTDB Başkanı Gelil Esergep ve RDTB Başkanı Fedbi Osman ile ayrı ayrı görüştü.

Fidan, Görüşmelerinde Romanya’daki Türk Toplumu ile İlgili Konuları Ele Alıp Türkiye’nin Desteğini Belirtti

Dışişleri Bakanı Fidan, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde Çeşitli Temaslarda BulunduGörüşmelerde, Bakan Fidan, Romanya’da yaşayan Türk toplumuyla ilgili konuları ele aldı. Türkiye’nin, Romanya’daki Türk toplumunun hak ve çıkarlarını korumak için her türlü desteği vermeye devam edeceğini ifade etti.

Görüşmelerde, Romanya’daki Türk Toplumu ile İlgili Konular Tartışıldı

Dışişleri Bakanı Fidan, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğinde Çeşitli Temaslarda BulunduGörüşmelerde, ayrıca Türkiye-Romanya ilişkileri ve bölgesel gelişmeler de ele alındı. Bakan Fidan, Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkilerin her geçen gün güçlendiğini ve bu iki ülkenin, bölgesel ve küresel konularda önemli ortaklıklara imza attığını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP