722C530E7Ba0C467E1D6F194Fbb7Ae61.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu’ndan su indirimi ve yatay mimari müjdesi
26 okunma

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu’ndan su indirimi ve yatay mimari müjdesi

ABONE OL
1 Şubat 2024 21:46
722C530E7Ba0C467E1D6F194Fbb7Ae61.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, televizyonda kullanım suyuna %40 indirim müjdesi verdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu’ndan Su Indirimi Ve Yatay Mimari Müjdesi

**AK Parti**’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yerel seçimleri öncesinde bir televizyon yayınında halkla buluştu. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un sorularını cevaplayan Hatipoğlu, deprem riski altındaki ***Eskişehir***’i yatay mimari ile canlandıracaklarını ve su fiyatlarında %40 indirim yapacaklarını açıkladı.

Hatipoğlu: “Eskişehir Suyu En Ucuza Mal Ederken En Pahalı Satan İllerin Başında”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu’ndan Su Indirimi Ve Yatay Mimari Müjdesi

**Su** fiyatlarını eleştiren Hatipoğlu, Eskişehir’in Türkiye’de suyu en ucuza mal ederken, en pahalı satan illerin başında geldiğini ifade etti. Programa katılan AK Partili aday, göreve geldiğinde **su fiyatlarında %40 indirim** uygulanacağını vurguladı.

Hatipoğlu, “Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi yıllardır doğru düzgün yatırım yapmıyor. Vatandaşlar, ‘Bırakın musluktan içmeyi, yemeklerimize bu suyu koyamıyor, çay demleyemiyoruz’ diyor. Eskişehir, Türkiye’de suyu en ucuza mal ederken, en pahalı satan illerin başında geliyor. Yönetime geldiğim gibi ilk işim su fiyatlarını yüzde 40 indirmek olacak. Eskişehir’de konutlarda 1 metreküp suya 22.47 TL ödüyoruz. Komşumuz Afyonkarahisar ise 6.58 kuruş ödüyor. Bu nasıl bir farktır? İçemediğimiz, kullanamadığımız suya birde vatandaşımız fahiş fiyat ödüyor. DSİ ile görüşmelerimizi tamamladık. 2 yıl içinde de sözümdür, Eskişehir musluktan pırıl pırıl suyunu içecek. Tertemiz yapacağız şehir şebeke suyunu. Belediye, kronik su sorununu çözmediği gibi bir de pahalıya satıyor. Bu yakışıksız durumu ortadan hızla kaldıracağız. Buna ek olarak otopark saat ücretlerini 35 liradan 10 liraya düşüreceğiz. Öğrencilerin şehir içi ulaşımlarını kolaylaştırmak adına 50 liraya abonman kart hizmeti sunacağız. Şehirdeki altyapı ve trafik sorununu da çözerek, kente nefes aldıracağız.” dedi.

Hatipoğlu: “3 Seçimdir Seçim Döneminde Gelip Söz Vermişler Sonra Unutmuşlar”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu’ndan Su Indirimi Ve Yatay Mimari Müjdesi

AK Partili Hatipoğlu, yıllardır çözülemeyen **imar sorununa** da değindi. Depreme dayanıklı olan yatay mimariye dayalı projelerden bahseden Aday Hatipoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Eskişehir deprem kuşağında yer alan bir bölgede yer alıyor. Acil olarak kentsel dönüşüm bekleyen 10 mahallemiz var ama Büyükşehir Belediyemiz kılını kıpırdatmıyor. Tam 3 seçimdir seçim dönemi gelip söz vermişler, sonra unutmuşlar. Ben sizin aracılığınız ile buradan yine bir söz vereyim hemen, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve TOKİ ile tüm görüşmelerimizi tamamladık. İnşallah Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığını alır almaz ilk işimiz kentimizi modern, depreme dayanıklı, dirençli bir hale getirmek olacak. Bunu yaparken yapay mimari modelini uygulayacağız. Öyle 15-20 katlı binalar inşa etmeyeceğiz. En fazla 4-5 katlı olacaklar. Herkes kazanacak. Ben vatandaşımın hayatı ile oynamam da oynatmam da.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP