1Eb9229E7D43283B33442405Afc62655.Jpg
41 okunma

Güder, Göztepe mahalle toplantısına katıldı

ABONE OL
31 Ocak 2024 15:36
1Eb9229E7D43283B33442405Afc62655.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Vatandaşlarla Buluştu

Güder, Göztepe Mahalle Toplantısına Katıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ile birlikte Göztepe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kentsel Dönüşüm Konusu

Güder, Göztepe Mahalle Toplantısına Katıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik çalışmalar kapsamında yaptığı konuşmada, kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti. Güder, “Göztepe Mahallemiz, Battalgazi’nin yenilenebilir, kentsel dönüşüm yapılmaya uygun olduğu mahallelerimizden bir tanesi. Biz de özellikle buradaki imar çalışmalarımızı bitirdik. Başlangıçta burada bir alan belirledik. İlk etapta 1000 tane konut yapacağız. Tabii arkası gelecek. Arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar. İhtiyaç 2 bin ise 2 bin, ihtiyaç 5 bin ise devletimizin desteğiyle, belediyemizin, büyükşehirin desteğiyle konut ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Battalgazi’de 21 Noktada Kentsel Dönüşüm

Güder, Göztepe Mahalle Toplantısına Katıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi’de 21 noktada kentsel dönüşüm başlattıklarını söyledi. Güder, “Bizim öncelikle çarşıya ihtiyacımız vardı. Hızlı bir şekilde çarşımıza başladık. Çarşımız hızlı bir şekilde 2025’in yazında teslim olacak. Ve hemen akabinde de kentsel dönüşüm; Battalgazi’de 21 noktada bu kentsel dönüşümü başlattık” dedi.

Sami Er için Övgüler

Güder, Göztepe Mahalle Toplantısına Katıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er’e övgüde bulundu. Güder, “Sami Başkanımız TOKİ’de görev yapmış, beş yıl orada çalışmış bir insan. TOKİ’nin nasıl işlediğini, nasıl işlemesi gerektiğini bizden daha iyi biliyor. Bizim büyük arzumuz yerinde dönüşüm yapmak. Şehrin dışında konut yapmak yerine konutlarımızı yerinde yapalım, yerinde dönüşümü sağlayalım istiyoruz. Bakanlarımız Malatya’ya geliyorlar. Battalgazi’ye ilavelerle 25 bin konut hatta ‘siz isteyin 40 bin konut yapalım’ sözünü aldık. Biz de belediye olarak bunun altlıklarını, hepsini hazırladık. Kısa sürede kazmayı vurup Cumhurbaşkanı’mızın sayesinde hiçbiriniz açıkta kalmayacak. Buna kesinlikle kani olun. Sami Başkan’ımız da bu işi yapabilecek en iyi kişilerden bir tanesi. Biz Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ifadesiyle ‘size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik’. Yani hizmet etmeye geldik. Hizmetlerin üzerine ekleyerek sizlerle hizmetleri buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP