89Abd5C251Da5E46E5523007Dbaf30Be.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • İBB AK Parti Başkan Adayı Kurum: “Yarı zamanlı belediyecilik yapanlara İstanbul 31 Mart’ta gereken cevabı verecek”
49 okunma

İBB AK Parti Başkan Adayı Kurum: “Yarı zamanlı belediyecilik yapanlara İstanbul 31 Mart’ta gereken cevabı verecek”

ABONE OL
1 Şubat 2024 18:54
89Abd5C251Da5E46E5523007Dbaf30Be.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İBB AK Parti Başkan Adayı Murat Kurum:Yarı Zamanlı Belediyecilik Yapanlara İstanbul 31 Mart’ta Gerekli Cevabı Verecek”

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kurum, Güngören’de bulunan AK Nokta’yı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum, ziyareti sırasında büyük ilgi gördü ve vatandaşlarla el sıkışıp sohbet etti.

65Bbbe9E693B12.63119342

“İstanbul Sabırsızlıkla 31 Mart’ı Bekliyor”

Murat Kurum, AK Nokta ziyaretinde yaptığı konuşmada, “İstanbul sabırsızlıkla 31 Mart’ı bekliyor. Biz bu bir gençlik hareketi, kadın hareketi olacak dedik. 31 Mart gecesi tüm İstanbul’u sevindireceğiz. Yaklaşık bir hafta önce Türkiye Yüzyılı’nda İstanbul vizyonumuzu hep birlikte 10 başlıkta ortaya koyduk. Kentsel dönüşümden ulaşım çilesini bitirecek adımlarımıza, yine İstanbul’daki adaletsiz yapılan sosyal yardımların sürdürülebilir ve kalıcı olması adına, İstanbul’un yeşilinin artması adına, İstanbul’un tüm sokaklarında huzurun güvenin tesis edilmesi adına, 10 başlıkta hayallerimizi anlattık” ifadelerini kullandı.

65Bbbe9F272Fd8.62816796

“İstanbul’a Artık İlgili ve Sevgi İstiyorlar”

Kurum, mevcut İBB yönetiminin farklı siyasi gündemlerle İstanbul’un gündeminde olmayan konuları İstanbul’a taşımaya çalıştıklarını belirterek, “5 yıldır aynı türküyü çalıyorlar. Aynı türküyü söylüyorlar. Hep bir bahanelerin arkasına sığınma var. Farklı siyasi gündemlerle İstanbul’un gündeminde olmayan konuları İstanbul’a taşımaya çalışıyorlar. İstanbul’u gelecekleri için bir basamak olarak görüyorlar. İstanbul basamak olmaz, İstanbul bu ülkenin kalbi ve lokomotif bir şehridir. Burada ecdadımızın alın teri, emekleri, tarihimiz ve medeniyetlerimiz vardır. Biz bu tarihe, bu medeniyete hep birlikte sahip çıkacağız. Onlar tatile mi gider, başka bir şey mi yapar onlarla ilgilenmiyoruz. 31 Mart akşamı kazandığımızda bize diyorlar ki bizde bu projelerden istifade edebilir miyiz? Eğer 31 Mart’tan sonra İstanbul’da yaşayacaksa her İstanbullu gibi onlar da bu hizmetlerden faydalanacak. O yüzden biz onların ne yaptığıyla, ne söylediğiyle ilgilenmiyoruz. Burada milletimiz bizden ne bekliyor, ne talepleri ve ne istekleri var bunlara odaklanacağız” diye konuştu.

65Bbbe9Fb48Fb7.44008011

“Gerçek Belediyeciliği İstanbul’a Yeniden Getireceğiz”

Kurum, gerçek belediyeciliği İstanbul’a yeniden getireceğini vurgulayarak, “Hep birlikte el ele gönül gönüle önce İstanbul’u alacağız. İstanbul’un sokaklarına o beklediğimiz, özlediğimiz huzuru getireceğiz. Biz İstanbul’un bu kaybolan 5 yılını başkanımla, tüm ekibimizle, 39 ilçede 964 mahallede milletimiz bizden ne bekliyorsa hep sokakta, pazarda, esnafımızın yanında olacağız. Biz kollarımızı sıvadık mı Güngören’de, Tozkoparan’da Kentsel Dönüşüm için sıvarız. Biz kollarımızı sıvadık mı Güngören’e Millet Bahçesi yapmak için sıvarız. Biz kollarımızı sıvadık mı Güngörenli kardeşimize sevgimizi göstermek ve ona sarılmak için sıvarız. İstanbul’da medeniyeti, inancı, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun herkesi kucaklayan, herkesi dinleyen, herkesin sorununa çözüm bulan gerçek belediyeciliği o kaybolan 5 yılın ardından İstanbul’a yeniden getireceğiz. Biz 31 Mart akşamı İstanbul’un başkanı değil Güngören’in İstanbul’un kardeşi, evladı olacağız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP