06Daab79D365E7Ea0A82E384D58A6313.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Kahramanmaraşlı şehidin ailesi için inşa edilen köy evi şubatta teslim edilecek
21 okunma

Kahramanmaraşlı şehidin ailesi için inşa edilen köy evi şubatta teslim edilecek

ABONE OL
1 Şubat 2024 18:50
06Daab79D365E7Ea0A82E384D58A6313.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraşlı Şehidin Ailesi İçin İnşa Edilen Köy Evi Şubat’ta Teslim Edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, **Pençe-Kilit Harekatı** bölgesinde şehit düşen **Piyade Er Müslüm Özdemir’in** ailesi için inşa edilen köy evinin şubat ayında teslim edileceğini bildirdi.

**Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki**, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “**Kahramanmaraşlı** şehidimiz Müslüm evladımızın ailesine verdiğimiz sözü tutuyoruz. Şehidimizin ailesi bizden evlerini yaşadıkları köyde yapmamızı istedi. Biz de onların istekleri doğrultusunda yaşadıkları köyde **evlerini yapmaya** başladık. Evimizi şubat ayında teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraşlı Şehidin Ailesi Için Inşa Edilen Köy Evi Şubatta Teslim Edilecek

Şehit Ailesinin Dileği Gerçek Oluyor

**Şehit Müslüm Özdemir’in** ailesi, oğullarının şehit düşmesinin ardından **Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına** başvurarak evlerinin yaşadıkları köyde yapılmasını talep etmişti. Bakanlık yetkilileri, şehit ailesinin bu talebini uygun görerek ev inşa çalışmalarına başlamıştı.

**Özhaseki**, sosyal medya paylaşımında, ev inşa çalışmalarının hızla devam ettiğini ve şubat ayında tamamlanacağını belirtti. Bakan, şehit ailesine söz verdikleri gibi evlerini teslim edeceklerini söyledi.

Kahramanmaraşlı Şehidin Ailesi Için Inşa Edilen Köy Evi Şubatta Teslim Edilecek

Şehit Ailesi Mutlu

**Şehit Müslüm Özdemir’in** babası **Hüseyin Özdemir**, ev inşa çalışmalarının hızla devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir, “Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Evimiz kısa sürede tamamlanıyor. Biz de oğlumuzun şehadetinden sonra kendi köyümüzde yaşayabileceğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Kahramanmaraşlı Şehidin Ailesi Için Inşa Edilen Köy Evi Şubatta Teslim Edilecek

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP