8Aed310B9C70928779883Ba794A29540.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Marmaris Belediye Başkan Adayı Yazıcı: “1 Nisan sabahı Marmaris’in yeni bir mevsime uyanışı olacak”
33 okunma

Marmaris Belediye Başkan Adayı Yazıcı: “1 Nisan sabahı Marmaris’in yeni bir mevsime uyanışı olacak”

ABONE OL
9 Mart 2024 23:00
8Aed310B9C70928779883Ba794A29540.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **Marmaris’e Yeni Bir Mevsim Serkan Yazıcı ile Geliyor**

31 Mart yerel seçimleri öncesinde, Cumhur İttifakı **Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı**, proje tanıtım toplantısı düzenleyerek projelerini paylaştı. Toplantıya Adalet Bakanı **Yılmaz Tunç** da katıldı.

“Gerçek belediyecilik insanı esas alır. Biz de **Marmaris**’i insanı merkeze koyarak yöneteceğiz.” diyen Tunç, “**Türkiye Yüz Yılı**’nda, savunma sanayinde bağımsız, ekonomiden IMF’ye muhtaç olmayan bir ülke yolunda ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.

## **12 Ay Turizm Hedefiyle Canlı Bir Marmaris**

**Serkan Yazıcı**, projelerini tanıtırken, “**Marmaris**’in doğası ve insanıyla dünyanın en özel yerlerinden biri. Ancak son 20 yılda idare edilen bir yönetim anlayışıyla potansiyelinin gerisinde kaldı.” dedi.

**Yazıcı**, **Marmaris**’e 12 ay turizmi kazandırmak için termal tesisler, dalış turizmi, FİA Dünya Ralli şampiyonasının Türkiye ayağı olan **Marmaris Rallisi** gibi projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Gastronomi alanında da **Marmaris**’in bir marka olacağını, müzelerin düzenleneceğini, su sorunlarının çözüleceğini ve **Marmaris Kış Plajları** konseptinin oluşturulacağını vurguladı.

**Yazıcı**, ayrıca emekliler için bir merkez ve **Marmaris Balık Pazarı** inşa edilmesi, turistik noktaların tanıtılacağı bir uygulama hazırlanması, panoramik seyir terasları ve ağaçlandırma çalışmaları gibi projelerden de bahsetti.

Siteler Mahallesi’ndeki toplantıya, Tunç ve Yazıcı’nın yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili **Kadem Mete**, MYK üyesi **Yelda Erol Gökcan**, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı **Aydın Ayaydın**, Dünya Engelliler Vakfı Başkanı ve şarkıcı **Metin Şentürk** ile çok sayıda vatandaş katıldı.

## **Sonuç**

**Serkan Yazıcı**, 1 Nisan’da **Marmaris**’in yeni bir döneme gireceğini ifade ederek, “Kimseyi kırmadan, herkesi mukaddes bilerek yöneteceğiz.” dedi. “Güzel bir **Marmaris** inşa edeceğiz ve bu yarışın amacı her **Marmarisli**’nin kalbine dokunmak.” sözleriyle de gönül kazanma hedefini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP