Muğla’da 31 Mart yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve 13 ilçenin Belediye Başkan adayları açıklandı. Adaylık açıklamalarında ilk sırayı Kavaklıdere ilçesi aldı. 21 Aralık’ta AK Parti adaylılığını İl Genel Meclisi üyesi Saffet Karabıyık aldı.
CHP kanadında ilçe belediye başkanları değişimi yaşandı. 31 Ocak’ta Milas, Ula ve Ortaca’da yapılan temayül yoklamalarında Milas’ta Fevzi Topuz, Ortaca’da Evren Tezcan, Ula’da Mehmet Caner aday oldu. Dalaman’da Sezer Durmuş, Köyceğiz Ali Erdoğan, Yatağan Mesut Günay ve Datça’da Aytaç Kurt’un daha önce adaylıkları açıklanmıştı.
Adaylıkları açıklanmayan ilçelerden son olarak Bodrum’da Tamer Mandalinci, Fethiye’de Alim Karaca, Marmaris’te Acar Ünlü, Menteşe’de Gonca Köksal ve Seydikemer’de Özgürcan Büyükçoban aday gösterildi.
CHP’de 31 Mart yerel seçimleri öncesi Muğla’da başta Büyükşehir olmak üzere 2019 yerel seçimlerinde kazandığı 6 ilçeden 5 ilçenin Belediye Başkanı değişti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün aday olmadı. CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olurken, Ahmet Aras‘tan boşalan koltuğa Tamer Mandalinci aday gösterildi. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar aday olmadı, yerine Aytaç Kurt aday gösterildi. İki dönem Menteşe Belediye Başkanlığı yapan Bahattin Gümüş aday olmasına rağmen aday gösterilmedi ve yerine CHP’nin Muğla’daki tek kadın Belediye Başkan adayı Gonca Köksal aday gösterildi. Milas’ta ise Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Muhammet Tokat’ın yerine Milas’ta Belediye Başkanlığının yanında CHP Muğla Milletvekili olarak da geçmişte görev yapan Fevzi Topuz üye bazında yapılan temayül yoklamasında sandıktan çıkarak aday oldu. Mevcut Belediye Başkanları içinde koltuğunu koruyan tek isim ise Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca oldu.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024