7469432D012Faa7B64E444Dafae380C3.Jpg
17 okunma

Nebi Hatipoğlu’ndan Özgür Özel’e cevap

ABONE OL
2 Şubat 2024 12:54
7469432D012Faa7B64E444Dafae380C3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nebi Hatipoğlu CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e Yanıt Verdi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisini eleştirmesi üzerine açıklama yaptı. Televizyon programında Mehmet Akif Ersoy’un konuğu olan Hatipoğlu şu ifadeleri kullandı;

Nebi Hatipoğlu’ndan Özgür Özel’e Cevap

“Öncelikle şunu söyleyeyim. Biz Eskişehir’de adaylar arasında gayet centilmen bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Ben tüm adayları teker teker kutladım. Ama adaylığımın açıklandığı günden bu yana rakip partilerin genel başkanları ile mücadele etmekteyim. Biz büyüdükçe, çoğaldıkça genel başkanlar düzeyinde sataşmalara ve hatta hakaretlere maruz kalıyoruz. Rakipler kazanacağımızı görünce bizi polemiklerin içine çekmeye uğraşıyorlar. Fakat bu durumu Eskişehirliler de çok iyi görüyor.”

CHP Liderine Eleştiriler

Hatipoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ‘Hafta sonu elini öptüğü mevcut belediye başkanı, ‘CHP’ye geçen dönektir’ dedikten sonra 2009 yılında 3’üncü defa belediye başkanı seçildiği DSP’den, 2011 yılında CHP’ye geçmişti.’ ifadelerini kullanıp eleştirdi. Hatipoğlu ayrıca “Ne ben suçluyum ne Sayın Yılmaz Büyükerşen ne de Sayın Ataç ve Kurt suçlu. İnsan hayatının doğası bu. Bazen işler en başta düşündüğün gibi olmuyor. Şartlar değişebiliyor. Hizmet emek için bir adım atıyorsun ama bakıyorsun ki birlikte yol yürüme imkanın kalmamış. Dışlanmışsın.” dedi.

Amacı Eskişehir’e Hizmet Etmek

Hatipoğlu, “Ben siyasî ikbal peşinde değilim. Siyaseten benim tek amacım Eskişehir‘i kalkındırmak, hemşehrilerime hizmet etmektir.” dedi. AK Parti‘de yuvamda hissettiğini ve Eskişehir milletvekili olarak şehre hizmet etmek için yollarda olduğunu söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP