7E95A8Da5E9Cc67Ba80493Af8F21464D.jpg
28 okunma

Özgür Özel, İzmir iş dünyası ile buluştu

ABONE OL
12 Mart 2024 18:57
7E95A8Da5E9Cc67Ba80493Af8F21464D.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **CHP Genel Başkanı Özel, İzmir İş Dünyası Temsilcileriyle Görüştü**

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı **Özgür Özel**, İzmir ziyareti kapsamında İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen **İş Dünyası Buluşması’na** katıldı.

[Resim]

## **”Aday Gösterilseydim Önemli Projelere İmza Atardım”**

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Aday gösterilseydim” dediği konuşmasında, **İZMAN** ve **Meraizmir** projelerine değindi. Soyer, İZMAN’ın İzmir ve Manisa arasında Türkiye’nin ilk şehirler arası metro hattı olacağını ve Meraizmir projesiyle İzmir’deki mera hayvancılığının destekleneceğini belirtti.

## **”Sonunda Beni Anlayan Çıktı”**

Özel, konuşmasında bir taziye evinde yaşadığı bir olayı anlatarak, Avrupa Birliği Sürdürülebilirlik Raportörü’nün Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’de sürdürülebilirlik konusunu tam olarak uygulayan tek belediye olduğunu söylediğini aktardı.

## **”İzmir’de Kadın Adayların Sayısı 9’a Çıktı”**

Özel, İzmir’de CHP’nin Belediye Başkan Adaylarının %9’unun kadın olduğunu ve İzmir’in kadın adaylara sahip çıkabilecek erkeklere sahip bir şehir olduğunu vurguladı.

## **”İzmir, Dış Ticaretin Kilit Bir Merkezi”**

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise İzmir’in bir liman kenti olarak dış ticarette ve ihracatta kilit rol oynadığını vurguladı. Özgener, Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nin tamamlanmasıyla kentin lojistik operasyonlarında verimliliğin artacağını dile getirdi.

[Resim]

## **Tunç Soyer ve Cemil Tugay İlk Kez Yan Yana Görüldü**

Toplantıya katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, adaylar açıklandıktan sonra ilk kez yan yana geldi.

[Resim]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP