B863Ae980Ccf1416827793Ddad32Ed19.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Özkan Alp, Çankaya’da kaldırım asfalt olmayan sokaklardaki vatandaşla buluştu
33 okunma

Özkan Alp, Çankaya’da kaldırım asfalt olmayan sokaklardaki vatandaşla buluştu

ABONE OL
11 Mart 2024 12:18
B863Ae980Ccf1416827793Ddad32Ed19.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Odunpazarı’nda Çankaya Mahallesi Sakinleri, **Kaldırım ve Asfalt** Yoksunluğundan Şikayetçi

**Eskişehir**’in **Odunpazarı** ilçesinde bulunan **Çankaya Mahallesi** sakinleri, yıllardır çektikleri sıkıntıları AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı **Özkan Alp**’e anlattı.

## Depreme Dayanıklı Mahallede Kaldırım Bile Yok

“Çankaya Mahallesi, Eskişehir’in en sağlam mahalleleri arasında gösteriliyor. Ancak burada yaşayanlar, 2024 yılında hâlâ kaldırımlardan yoksun yaşıyor.” diyen mahalle sakinleri, yıllardır bölgeye hiç hizmet götürülmediğini iddia etti. Yakınlardaki bir mahallede 5 kata imar verilmesine rağmen kendilerinde 2 kattan yüksek bina inşa edilememesinden şikayetçi olan vatandaşlar, çözüm için Alp’ten destek istedi.

## “Mahallemizi Cezalandırıyorlar”

Mahalle sakinleri, belediyeler tarafından cezalandırıldıklarını belirterek, “Akşam 21.00’den sonra ulaşım yok. Gündüz ise merkeze sadece 40 dakikada bir otobüs var. Ekmek büfesi yok. Çöp sorunu çözülmüyor. Sokak köpekleri var.” dedi.

## Özkan Alp: “Sorunları Çözeceğiz”

Mahallelilerin sorunlarını dinleyen Özkan Alp, “Bu durumun açıklaması yok. Bu iş, siz istedikten sonra çok kolay. Kentsel dönüşüm ile öncelikle imar sorunlarını çözeceğiz. Asfalt, çöp ve sokak hayvanları sorunlarına kısa sürede çözüm getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

## “Çankaya, Şehrin En İyi Mahallelerinden Olacak”

Alp, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çankaya Mahallesi’ni şehrin en iyi mahallelerinden birisi yapacağız. 1 Nisan itibarıyla sorunlar bizim işimiz. Sizlere hizmeti getireceğimin sözünü veriyorum. Yola gönüller yapmak için çıktık. Çok çalışacağız ve hemşerilerimizin gönüllerini yapacağız.”

Özkan Alp, Çankaya’da Kaldırım Asfalt Olmayan Sokaklardaki Vatandaşla Buluştu

## “İmar Kaynaklı Sorunlar”

Mahalleli, en son Burhan Sakallı döneminde kaldırım ve çevre düzenlemesi yapıldığını söyledi. “İmar sorunumuz var. Çivi bile çakmadılar. Yol yapacaklarını söylediler, yüzlerini göremedik.” diyen sakinler, belediyelerin Çankaya’yı cezalandırdığını savundu.

Özkan Alp, Çankaya’da Kaldırım Asfalt Olmayan Sokaklardaki Vatandaşla Buluştu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP