KONULAR
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi‘nin ilk ve tek bilim merkezini görkemli bir törenle hizmete açtı. Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Başkan Osman Zolan, törende yaptığı açılış konuşmasında, “Çok arzu ettiğimiz bir projeyi gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerimiz burada geleceğimizi inşa etsinler, burası bilimin de merkezi olsun arzusuyla bilim merkezimize kavuşuyoruz” dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokol üyeleri Denizli Bilim Merkezi atölyelerini ziyaret etti. Robotik ve Kodlama Atölyesi’nde, Robot Cezeri sürpriziyle karşılandılar. Yöreye özgü zeybek oyunu oynayan Robot Cezeri, “Osman Zolan kim?” sorusuna “Denizli Büyükşehir Belediyesinin güler yüzü, her zaman hizmet için koşan Belediye Başkanımız” cevabını verdi.
Atölyelerde çocuklarla sohbet eden Bakan Kacır, Başkan Zolan ve diğer yetkililer, daha sonra planetaryumda uzayın derinliklerini izleyen çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla bir süre sohbet ederek başarılar dilediler.
Denizli Bilim Merkezi‘nin, gençlerin bilim, teknoloji ve gelecek ile buluşması için önemli bir merkez olacağı belirtildi. Merkezde, farklı temalarda atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenlenecek.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024