529A3C66Ee2890Ea59Fdbc4150512A1F.jpg
23 okunma

‘Sarımsakçı Milletvekili’nden CHP’ye eleştiri

ABONE OL
3 Şubat 2024 12:00
529A3C66Ee2890Ea59Fdbc4150512A1F.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Sarımsakçı Milletvekili”nden CHP’ye Eleştiri

‘Sarımsakçı Milletvekili’nden Chp’ye Eleştiri

**CHP Kastamonu** Milletvekili olarak 22. Yasama Döneminde görev alan ve görev süresi boyunca Taşköprü Sarımsağı ve **Kastamonu**’nun yöresel ürünlerini **Türkiye** gündemine taşıyarak üreticiye destek sağlamak amacıyla seferber olan Mehmet Yıldırım, 2 yıldır kanser hastalığı ile mücadele ediyor. Kastamonu’daki evinde tedavisi devam eden Yıldırım, İHA muhabirine konuştu. 44 yıllık siyaset hayatı boyunca Kastamonu’nun gelişmesi için mücadele verdiğini ve siyasi hayatının bu amaç doğrultusunda şekillendiğini söyleyen Yıldırım, Kastamonu ve Türkiye’de yaşanan siyasi gelişmelerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Milletvekilliği görevi sırasında **Çin sarımsağı**na savaş açan ve memleketinin dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağını eline alarak **Türkiye Büyük Millet Meclisi**’ne çıkması ile yıllarca gündemde kalan Yıldırım, 2 yıldır gördüğü kanser tedavisi sırasında ise tam 40 yıl hizmet verdiği partisi tarafından yalnız bırakıldığını ifade etti.

“Seçim Zamanı ile Geçim Zamanını Birbirine Karıştırmadık”

‘Sarımsakçı Milletvekili’nden Chp’ye Eleştiri

Siyaset hayatı boyunca öğretmeninin verdiği görevleri yerine getirmeye çalıştığını belirten Yıldırım, “Ben öğretmenim, 1983 yılından itibaren aktif siyasete girdim ve 2002’ye kadar 40 yıllık emek var. SODEP’in il başkanlığı görevini üstlendiğim zaman 80 darbesi olmuştu. Mücadele ettik. Dönemin belediye başkanı Ali Köse ile karşı karşıya mücadele ettik, birbirimizi hiç kırmadık, saygısızlık etmedik. O seçimi kazandı, benim de projem olan toplu konut projesi ile Kuzeykent’i beraber yaptık. Şimdi aynı partinin milletvekilleri birbirini yiyor. Bırakın aynı bölgenin milletvekillerini, aynı partiden milletvekilleri birbiriyle çekişiyor” dedi.

“İktidarı Paylaştık”

‘Sarımsakçı Milletvekili’nden Chp’ye Eleştiri

**Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan**‘a Taşköprü sarımsağı için verdiği destekten dolayı teşekkür eden Yıldırım, “Ben milletvekili olduğumda 5’inci oturumda elimde kürsüye sarımsakla çıktım. O gün o sarımsaktaki mücadele farklıydı. Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum. Hemşehrimiz dönemin bakanlarından Murat Başesgioğlu, o günün diğer milletvekilleri de destek verdiler. Beraber çalıştık. İktidarı paylaştık. Ben dile getirdim, Murat Başesgioğlu, Cumhurbaşkanı onay verdi.”

“Ben Bu Hastalığa Yakalanalı Bir Gün Geçmiş Olsun Dileğini Duymadım”

2 yıl boyunca kanser tedavisi görmesine rağmen CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP Kastamonu İl Başkanlığı yöneticilerinin kendisini telefonla dahi aramadıklarını belirten Yıldırım, “Ben kimseye dargın değilim. Hasan Bey ile karşılaştığımızda selam veriyorum, beni incitti. Orada ‘çıkın dışarı, hırsızlar dışarı’ demek Kastamonuluları kovalamaktır, beni, Hasan Bey’e oy verenleri kovalamaktır.”

“Şu An Parti Bütünlüğü Var Mı, Bence Yok”

CHP’nin Afyon’daki genel kurulu sırasında CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu eski il başkanı Hikmet Erbilgin ile Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal arasında yaşanan ve Türkiye gündemine oturan tartışmayı da değerlendiren Yıldırım, “Misafir olarak gelmiş olan milletvekili ve il başkanına o şekilde davranılması bardağı taşıran son damladır. Ama aralarında ne yaşandı bilmiyorum. Beni incitti. Şu an parti bütünlüğü var mı, bence yok.”

“Diyelim Ki Muhalefetin Adayı Kazandı, Belediye İşçisinin Maaşını Ödeyemez”

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın Kastamonu Belediye Başkan adayı olması ile ilgili de konuşan Yıldırım, “Yerel seçimlerde bir adayın niteliği, niceliği, mensup olduğu siyasi parti, siyasi partinin Türkiye içerisindeki konumu ve durumu, göz önüne alınmalı” dedi.

“Deniz Baykal’dan Sonra Marjinaller, CHP’ye Sığınma Evi Olarak Daldılar”

CHP’de marjinal kesimlerin yönetimi ele geçirdiğini ifade eden Yıldırım, “Deniz Baykal’dan sonra marjinaller, CHP’ye sığınma evi olarak daldılar ve CHP’ye doldular. Bunlar yönetimleri, Ankara’da, İzmir’de, İstanbul’da, hatta Kastamonu’da ele geçirdiler. Kendilerinden başkalarına yaşam hakkı vermiyorlar” diye konuştu.

“Hasan Baltacı Burada EMEP’in İl Başkanıydı”

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın daha önce EMEP Kastamonu il başkanı olarak görev yaptığını kaydeden Yıldırım, “Hasan Baltacı burada Anayasa Mahkemesi tarafından teröre yardım ve yataklık tan kapatılan EMEP’in il başkanıydı, adaylığımda oy verdiniz mi dedim, ‘vermeyiz’ dediler, vermediklerini itiraf ettiler” diye belirtti.

“Bunlar Bir Üçgen Kurmuşlar, Üçgenin İçine Kimseyi Koymuyorlar”

CHP’de Kastamonu Belediye Başkan adaylığı için farklı alternatiflerin olmasına rağmen değerlendirilmediğini kaydeden Yıldırım, “Ben Kastamonu Belediye Başkanlığı adaylığı için Ender Karahasan’la konuştum, aday olmasını tavsiye ettim. Burada bir alternatif olsun dediğimde Ender Karahasan, CHP il başkanı, Hasan Baltacı ve Hikmet Erbilgin ile görüştü. Geçit vermediler. Bunlar parti için hem de ülke için iyi şeyler değil” şeklide konuştu.

Siyasette pek çok hayalini gerçekleştirdiğini, ancak ikisini gerçekleştiremeğini kaydeden Yıldırım, “Siyasi hayatım boyunca iki şeyi başaramadım. Bunlardan birincisi Özel Uğurlu Hastanesi’nin yeniden hizmete girmesiydi. Diğeri de kapatılan Taşköprü Sigara Kağıdı Fabrikası’nın yeniden hizmete girmesiydi. Amacım kamulaştırmak ve geri almak suretiyle hastane ile fabrikayı faaliyete geçirerek bin kişiye istihdam sağlamaktı” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP