E20Efe12330F7C2A6Dd17E5F28041862.Jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç projelerini açıkladı
23 okunma

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç projelerini açıkladı

ABONE OL
8 Mart 2024 17:18
E20Efe12330F7C2A6Dd17E5F28041862.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Ahmet Metin Genç’ten Trabzon’a Yatırım Hamlesi

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı **Ahmet Metin Genç**, bir otelde düzenlediği toplantıda, **Trabzon**’un geleceğine yönelik projelerini açıkladı. Tanıtım toplantısına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı **Abdulkadir Uraloğlu** ile Trabzon’un milletvekilleri de katıldı.

### Ulaşımda Hafif Raylı Sistem Öncelikli

**Genç**, ulaşım alanında öncelikli hedeflerinin hafif raylı sistem olduğunu belirterek, “Kıymetli Ulaştırma Bakanımız burada. Bu projeyi tamamlayıp 2025 yatırım programına almak hedefimiz. Hem şehir içi trafiğini rahatlatacak hem de şehrimize seviye atlatacak” dedi.

### Güney Çevre Yolu ve Havalimanı Yatırımları

**Güney Çevre Yolu**’nun sadece transit bir yol olmadığını, şehrin güneye doğru taşınması için bir fırsat olduğunu vurgulayan **Genç**, havalimanının da yatırım programına alındığını ve yeni bir havalimanının şehre kazandırılacağını söyledi.

### Gülcemal’den Esnafa ve Öğrencilere Destek

**Gülcemal** dolgu alanlarının tamamlandığını belirten **Genç**, burada yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını açıkladı. **Kalepark** projesinin de hayata geçirileceğini söyledi. **Küçük sanayi siteleri**nin taşınması, **esnaf**ların daha iyi şartlarda çalışması ve **öğrencilere** doğal gaz ve su faturalarında destek sağlanması gibi projelerin de üzerinde duruldu.

### Emeklilere Su Faturası Desteği ve Tarıma Önem

**Genç**, belirli kriterlere göre **emekli**lerden su faturalarının yarısını almayacaklarını ifade etti. **Tarım** alanına da önem vereceklerini belirterek, eğitimler, verimlik arazileri ve hayvancılık destek programları gibi projeler hayata geçireceklerini söyledi.

### Ulaştırma Bakanı Uraloğlu’ndan Destek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı **Abdulkadir Uraloğlu**, **Genç**’in saydığı projelerin şehrin ortak hedefleri olduğunu belirtti ve bu projelere desteğin devam edeceğini vurguladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç Projelerini Açıkladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç Projelerini Açıkladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç Projelerini Açıkladı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP