C63935594De76Cca8876E44D556C249E.jpg
189 okunma

Türkiye’nin ilk astronotu Gezeravcı Uşak’ta gençlerle buluştu

ABONE OL
28 Mart 2024 15:27
C63935594De76Cca8876E44D556C249E.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Türkiye’nin İlk Astronotu Gezeravcı, Uşak Üniversitesinde Gençlerle Buluştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, “Gençlik Buluşmaları” kapsamında Uşak Üniversitesinde öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.

## Bakan Kacır: “Gençlerimiz, Türkiye’nin En Önemli Kuvveti”

Bakan Kacır, konuşmasında Türkiye’nin “Milli Teknoloji” hamlelerini ve “Uzay Bilim Misyonu”nu anlattı. Türkiye’nin en önemli kuvvet çarpanının genç nüfusu olduğunu vurgulayan Kacır, “Gençliği desteklediğimizde, önemli projeler gerçekleştiriyorlar. Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerine ulaşacağız.” dedi.

## Gezeravcı: “Gençlere Özgüven Aşıladım”

İlk Türk astronotu Gezeravcı, söyleşisinde astronot olma yolculuğunu ve uzay istasyonunda yaşadıklarını anlattı. Uzayda 13 bilimsel deney yaptığını belirten Gezeravcı, “Gençlerimize özgüven kaynağı olacak bir hedef koydum.” dedi.

## Gençlerden Coşkulu Karşılama

Söyleşiye yoğun ilgi gösteren öğrenciler, Gezeravcı’ya sorular yöneltti. Gezeravcı, gençleri potansiyellerinden şüphe duymamaya ve arkalarını dönüp yollarında yürümeye çağırdı.

## Teşekkür Plaketleri Takdim Edildi

Etkinlik, Bakan Kacır ve Astronot Gezeravcı’ya teşekkür plaketlerinin takdim edilmesiyle sona erdi. Gezeravcı, gençlerle fotoğraf çektirerek Uşak’taki programını tamamladı.

Türkiye’nin Ilk Astronotu Gezeravcı Uşak’ta Gençlerle Buluştu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP