Ae6Ba2Ec3082E41Edad7A8081E71D60E.jpg
23 okunma

Tutdere, projelerini kamuoyuyla paylaştı

ABONE OL
10 Mart 2024 09:36
Ae6Ba2Ec3082E41Edad7A8081E71D60E.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **CHP Adıyaman Milletvekili Adayı Tutdere, Projelerini Açıkladı**

**Adıyaman** Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı **Abdurrahman Tutdere**, projelerini kamuoyuyla paylaştı.

## **Sosyal Destek Projeleri**

“**Yenidoğan Bebek Destek Paketi** hizmetini hayata geçireceğiz. İhtiyaç sahibi ailelerin 0-6 yaş arası çocuklarına süt desteği sağlayacağız. Çocuklarımız büyüdüğünde de yalnız bırakmayacağız. Annelerimiz rahat işe gidebilsin ya da sosyal hayatlarını sürdürebilsin diye her mahalleye **kreş** projemizi hayata geçireceğiz.” **(**Resim 1**)

“Okullarımızda ihtiyaç sahibi ailelerimiz için **eğitim yardımı** sağlayacağız. En önemlisi de okullarımızda **okul beslenme desteği** ile çocuğumuz aç kalmayacak. Yine ihtiyaç sahibi ailelerimize oluşturacağımız **Halk Kart** ile maddi destek sağlayacağız.”

“**Halk Ekmek Fabrikasını** hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Adıyaman’ımızı askıda ekmek kuyruklarından kurtaracağız. Adıyaman’da üniversiteyi kazanan her öğrencimize ayrım yapmadan **burs** sağlayacağız.”

## **Kadınlara Destek Projeleri**

“Kadınlarımızın sosyal, ekonomik sorunlarına destek sağlamak için **Kadın Dayanışma Merkezleri** kuracağız. Kadınlar için mesleki kurs sayısını artıracağız, kooperatifler açacağız.” **(**Resim 2**)

## **İstihdam ve Girişimcilik Projeleri**

“**İstihdam Ofisi** ile iş arayanlarla iş insanlarını bir araya getireceğiz. **Adıyaman Proje Merkezi** ile iş kurmak isteyenlere 1 yıl ücretsiz ofis hizmeti sağlayacağız.”

“**Teknokent merkezi** açarak teknoloji odaklı girişimleri destekleyeceğiz. Hastalara ulaşım kolaylığı için **hastane taksi uygulaması** hayata geçireceğiz.”

## **Altyapı ve Hizmet Projeleri**

“Su kaynaklarını doğru kullanarak Adıyaman’da su sorununu çözeceğiz. Şehrin birçok noktasında devam eden enkaz kaldırma çalışmalarında firmaların kurallara uymasını sağlayacağız. Altyapıyı modernize ederek elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerini güçlendireceğiz.”

“Konteyner kentlerimizden şehir merkezine düzenli ve ücretsiz ulaşım sağlayacağız. Sosyal destek programları ve danışmanlık hizmetleri sunarak sosyal sorunları ele alacağız.”

## **Turizm ve Kültür Projeleri**

“Nemrut’u dünyaya tanıtacak etkinlikler yapacağız. **Teleferik** ve **şehir içi raylı sistemi** hayata geçireceğiz. Kentimizde spora ve sporcuya destek sunacağız.” **(**Resim 3**)

## **Çevre ve Sürdürülebilirlik Projeleri**

“Yenilenebilir enerji yatırımlarıyla enerji giderlerini azaltacağız. Master planlarımızı oluşturup, kent stratejilerimizi belirleyeceğiz. Şehrimizin yaşam kalitesini yükselterek çağdaş ve sürdürülebilir bir şekilde yeniden inşa edeceğiz.”

Tutdere, projelerinin “Halkçı Belediyeciliğin imkanlarını Adıyaman ile buluşturma” hedefine hizmet edeceğini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP