62Bd593Caadbd2119B850A4Fadeab68C.jpg
  • Habercimiz
  • Politika
  • Tütüncü: “Antalya’nın trafik sorununu tarihin karanlık sularına gömüyoruz”
30 okunma

Tütüncü: “Antalya’nın trafik sorununu tarihin karanlık sularına gömüyoruz”

ABONE OL
11 Mart 2024 16:39
62Bd593Caadbd2119B850A4Fadeab68C.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü: Antalya’nın Trafik Sorunu Tarihe Gömülecek

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Fabrikalar Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Toplantıda, Tütüncü, bir belediye başkanının en önemli önceliğinin şehrin sorunlarını çözmek olduğunu vurguladı.

Antalya’nın en önemli sorununun **trafik, ulaşım ve altyapı** olduğunu belirten Tütüncü, “Önümüzdeki 5 yılda her sorun gibi **trafik sorununu** da tarihin karanlık sularına gömüyoruz” dedi.

### Kentsel Dönüşümden Tarıma Kadar Kepez’e Yatırımlar

Kepez’in 15 yıllık hizmet yolculuğuna değinen Tütüncü, “Kepez’e geldiğimizde ‘arka mahalle’ deniyordu. Şimdi Kepez, Antalya’nın parlayan yıldızı oldu” diye konuştu.

Kepez’de 150’den fazla okul, 1200 kilometreden fazla yeni yol, 3,5 milyon metrekare yeşil alan ve 15 hastane kurulduğunu vurgulayan Tütüncü, “Bu önemli işlerin yapıldığı Kepez, kurumsal bir belediyeye de sahip” dedi.

### Altın Çağın Sonu

Tütüncü, Cumhur İttifakı’nın Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer’i işaret ederek, “Emanetinizi Rıza Başkanımıza emanet edin. Emekler boşa gitmesin” dedi.

## Antalya’nın Sorunlarına Çözüm

Antalya’nın sorunlarına da değinen Tütüncü, şunları söyledi:

“Antalya’yı doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bağlayacak 15 yeni yol, 22 katlı kavşak, 5 yeraltı raylı sistem hattı kuruyoruz. Antalya’ya metroyu getiriyoruz. Park et bin noktaları oluşturarak toplu ulaşımı daha ucuz ve erişilebilir hale getireceğiz.”

### En Ucuz Mazot Antalyalı Çiftçilere

Tarım ve hayvancılığa da destek vereceklerini belirten Tütüncü, “Türkiye’de en ucuz mazotu kullanan çiftçiler, Antalyalı çiftçiler olacak. Fidan, canlı hayvan, gübre ve tohum desteği sağlayacağız” dedi.

Tütüncü ayrıca, evlenenlere bir yıl boyunca aylık 5 bin lira kira desteği verileceğini de duyurdu.

### Yağmur Suyu Menfezleri Temizlenmedi

Son günlerde Antalya’da etkili olan yağmurlarla ilgili de konuşan Tütüncü, “2024 yılında Antalya’nın hakkı bu değildir. Yağmur suyu menfezlerini temizleyememek ilkelliktir. Biz bu ilkelliklere son vereceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP