Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında Valilik Toplantı Salonu‘nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve 2. OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın, Yakutiye Belediye Başkan Vekili İhsan Karabulut ile 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya katıldı.
Toplantıda, 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya tarafından bölgede yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgilendirme yapıldı. Daha sonra gündemde yer alan konular görüşüldü. Görüşülen konular arasında; “Hizmet ve destek alanı (Ticaret) ihalesi“, “Kompanzasyon panosu yapımı“, “Arsa tahsisleri“, “İdari bina yapımı“, “GES Projesi“, “İŞGEM boş atölyelerin kiralanması“, “1. ve 2. Etap alanların kırsal alan statüsüne alınması” ve “Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) hizmet alımı” yer aldı.
Toplantıda ayrıca, 3. Etap alanın genişletilmesiyle ilgili çalışmalar da gözden geçirildi. Ayrıca, ETSO‘nun GES Projesi için firmalarla gerçekleştirdiği istişare toplantıları da değerlendirildi.
Toplantının ardından Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı açıklamada:
“2. OSB‘de önemli kararlar aldık. Bölgenin daha da gelişmesi ve istihdam sağlaması için çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024