1898Fdd9Baa1801E3F5Ba115959A120B.jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • Edremit’te Jeotermal Kaynaklı OSB altyapı yapım işinde imzalar atıldı
190 okunma

Edremit’te Jeotermal Kaynaklı OSB altyapı yapım işinde imzalar atıldı

ABONE OL
3 Nisan 2024 09:39
1898Fdd9Baa1801E3F5Ba115959A120B.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Edremit’te Jeotermal Kaynaklı OSB’ye Altyapı Hamlesi

Edremit ilçesinde uzun süren çalışmalarla hayata geçirilen Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB)‘nde seraların altyapı inşası için önemli bir adım atıldı.

## İmza Töreniyle Altyapı İhalesi Verildi

Edremit Kaymakamlığı’nda düzenlenen imza töreninde, Edremit Kaymakamı ve TDİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Odabaş, yüklenici firma Teori Mekanik Mühendislik Enerji Üretim Otomasyon İnş. Altyapı San. Tic. Ltd. Şti temsilcileriyle sözleşme imzaladı.

## Dev Projenin Hayata Geçmesine Bir Adım Daha Yaklaştı

İmzalanan sözleşme kapsamında, OSB bölgesi içerisindeki yollar, içme suyu, atık su, elektrik ve telekomünikasyon altyapısı inşa edilecek. OSB’nin faaliyete geçmesiyle ilçenin ekonomisine önemli katkılar sağlanması hedefleniyor.

## Bin 500 Kişiye Doğrudan İstihdam

Edremit TDİOSB’de jeotermal kaynaklı seraların faaliyet göstereceği planlanıyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte doğrudan bin 500 kişinin istihdam edilmesi ve bölgedeki diğer sektörlerin de gelişmesi bekleniyor.

## Katılımcılar İmza Töreninde Buluştu

İmza törenine, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş’ın yanı sıra Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker ve diğer ilgili kişiler katıldı.

Edremit’te Jeotermal Kaynaklı Osb Altyapı Yapım Işinde Imzalar Atıldı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP