C0973426F4B1593Ee24C19621D786063.Jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • AESOB Başkanı Dere’den, Ramazan alışverişinin esnaftan yapılması çağrısı
28 okunma

AESOB Başkanı Dere’den, Ramazan alışverişinin esnaftan yapılması çağrısı

ABONE OL
11 Mart 2024 17:07
C0973426F4B1593Ee24C19621D786063.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Ramazan Alışverişinde Esnafa Destek Olun

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Ramazan ayında “merdiven altı ürünlere” dikkat çekti. Dere, bu ürünlerin çöpe atıldığını ve israfa yol açtığını vurguladı.

“Esnaflarımızda her yiyeceğin en tazesi ve kalitelisi var” diyen Dere, mahalle esnaflarından alışveriş yapmanın hem sağlık hem de ekonomi açısından faydalı olduğunu belirtti. Böylece hem israfın önüne geçileceğini hem de esnafa destek sağlanacağını ifade etti.

## Günde 6 Milyon Ekmek Çöpe Gidiyor

Dere, Türkiye’de günde 6 milyondan fazla ekmeğin ve yılda 26 milyon ton gıdanın israf edildiğini açıkladı. İsrafın yüzde 42’sinin evlerde gerçekleştiğine dikkat çekti.

“İsraftan kaçınmalıyız” diyen Dere, ihtiyaç kadar alışveriş yapılması, doyacak kadar sofra kurulması gerektiğini vurguladı.

## İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Dere, Ramazan’ın paylaşım ayı olduğuna değindi. “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir” hadisini hatırlatan Dere, ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi gerektiğini belirtti. Böylece hem ibadet edilmiş olunacak hem de Ramazan ruhuna uygun davranılmış olunacak.

“Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere hemşehrilerimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi dileğiyle; kalplerimizden sevgi, sofralarımızdan bolluk ve bereket, evlerimizden, hanelerimizden, iş yerlerimizden huzur ve mutluluk eksik olmasın” dedi.

Aesob Başkanı Dere’den, Ramazan Alışverişinin Esnaftan Yapılması Çağrısı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP