Fb88D0E423838Baf0C817Fbc20Fd58D0.Jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • Bakan Bolat, Malatya’da geçici işyerlerindeki esnafları ziyaret etti
50 okunma

Bakan Bolat, Malatya’da geçici işyerlerindeki esnafları ziyaret etti

ABONE OL
2 Şubat 2024 18:18
Fb88D0E423838Baf0C817Fbc20Fd58D0.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanı Malatya’da Yaraları Sarma Çalışmalarını İnceledi

Bakan Bolat, Malatya’da Geçici Işyerlerindeki Esnafları Ziyaret Etti
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 6 Şubat asrın felaketinin birinci yıl dönümünde yaraları sarmak için Malatya’daki çalışmalarını inceledi. Geçici işyeri konteynerlerindeki esnafları ziyaret eden Bakan Bolat, depremin üzerinden geçen bir yılda çok büyük işlerin gerçekleştirildiğini söyledi.

Esnaf ziyaretinde

Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında Emlak Konut tarafından inşa edilen geçici ticaret merkezini ziyaret eden Bakan Bolat, esnaflarla sohbet etti. Malatya‘nın 11 il ile birlikte 6 Şubat’ta büyük bir yıkım yaşadığını belirten Bakan Bolat, “Malatya yaralarını sarıyor. Vatandaşlarımızın bir an önce kalıcı konutlara yerleştirilmesi çalışmaları hızla ilerliyor. Depremin yıl dönümünde, çok büyük işler gerçekleştirildi, başarıldı. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu hafta ve gelecek hafta bölgeyi ziyaretlerinde kalıcı konutların bir bölümü teslim edilecek, geri kalanlarında hızlı bir şekilde devam edecek” dedi.

Yaralar 1-2 yıl içinde sarılacak

Tarih’in en büyük afetlerinden biri olan 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak için hükümet olarak vatandaşlarla birlikte çalıştıklarını da kaydeden Bakan Bolat, “Bütün bakanlıklarımız üzerine düşen görevi yapmaya devam ediyor. 1-2 yıl içinde inşallah büyük ölçüde bu yaralar sarılmış olacak. Ben buradan vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Bakan Bolat, Malatya’da Geçici Işyerlerindeki Esnafları Ziyaret Etti
Bakan Bolat, Malatya’da Geçici Işyerlerindeki Esnafları Ziyaret Etti

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP