48D7D86C54130Ce91Df6118B8Aa2733F.jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • Bakan Işıkhan: “Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız”
26 okunma

Bakan Işıkhan: “Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız”

ABONE OL
3 Şubat 2024 11:45
48D7D86C54130Ce91Df6118B8Aa2733F.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’dan Önemli Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Antalya’da düzenlenen istişare toplantısında konuştu. Işıkhan konuşmasında, “Dünya’ya rol model olan, sürekli takip edilen, gıptayla bakılan ve örnek alınan bir Sosyal Güvenlik Sistemi’ni yönetiyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumumuz 85 milyon vatandaşımızın güvencesi, umudu ve geleceğinin teminatıdır. Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız” dedi.

“Türkiye Yüzyılı Vizyonumuzu Gerçekleştireceğiz”

Işıkhan, “Başta bakanlığımız olmak üzere tüm kamu kurumlarımızın, gelecek politikaları bakımından mihenk taşı olarak gördüğümüz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mimarı olduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefimiz var. Yediden yetmişe ülkemizin her bir ferdinin bu hedefe odaklanması, bu vizyonun farkındalığını taşıması önem arz ediyor. ‘Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek yönetim kadroları olarak, bu vizyonun ruhunu öncelikle bizim taşımamız gerekiyor. Her biriniz kendinizi, adeta şehrinizin çalışma ve sosyal güvenlikten sorumlu bakanı olarak görerek, ihtiyaç duyulan her anda vatandaşlarımızın yanında olmalısınız” dedi.

“Emekli Aylıklarında Fark Ödemesi Yapılacak”

Işıkhan, “2024 yılının ilk yarısı için emekli aylıklarındaki zam oranını tüm emekliler için yüzde 49,25’te eşitledik. Bu gece itibariyle söz konusu karar Resmi Gazete’de yayımlandı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerimiz ile hak sahiplerinin aylık fark tutarlarını ödemeye başlayacağız. SSK emeklilerimiz için 6 Şubat’ta, Bağ-Kur emeklilerimiz için 7 Şubat’ta fark ödemelerini gerçekleştireceğiz. Kıymetli emeklilerimiz için tekrar hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“İŞKUR, İstihdam ve Çalışma Hayatında Dünya Markası”

Işıkhan, “İŞKUR bugün istihdam ve çalışma hayatı denildiği zaman bir dünya markası haline gelmiştir. Sosyal Güvenlik Sistemimiz gibi İŞKUR da dünyada parmakla gösterilen ve sürekli takip edilen bir İş ve İşçi Bulma Sistemi’ni temsil etmektedir. Yerli ve milli sanayimiz başta olmak üzere her alanda özgünlük ve bağımsızlık temel şiarımızdır. Hamdolsun bunu başarmak adına çok ciddi adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz” dedi.

“Türkiye Yüzyılı’nı Emeğin, Üretimin ve İstihdamın Yüzyılı Yapacağız”

Işıkhan, “Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız. Sizlerin de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarınızı sürdüreceğinize inanıyorum. Kayıt dışı istihdamı ve işsizliği azaltıp, istihdamı, girişimciliği ve güçlü sosyal güvenlik sistemimizin hizmet kalitesini artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Işıkhan: “Türkiye Yüzyılını Emeğin, Üretimin Ve Istihdamın Yüzyılı Yapmakta Kararlıyız”
Bakan Işıkhan: “Türkiye Yüzyılını Emeğin, Üretimin Ve Istihdamın Yüzyılı Yapmakta Kararlıyız”
Bakan Işıkhan: “Türkiye Yüzyılını Emeğin, Üretimin Ve Istihdamın Yüzyılı Yapmakta Kararlıyız”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP