639836E9F4Cb3Dc3A84C25583904055E.jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınav giriş ücretlerini ödemeye başlıyor
96 okunma

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınav giriş ücretlerini ödemeye başlıyor

ABONE OL
2 Şubat 2024 13:36
639836E9F4Cb3Dc3A84C25583904055E.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## **Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sınav Giriş Ücretlerini Ödemeye Başlıyor**

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, söz verdiği gibi üniversite sınavına girecek olan gençlerin sınav giriş ücretlerini ödemeye başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu projeyle birlikte gençlerin eğitimlerine destek oluyor.

### **Gençler İçin Çalışmalarına Devam Ediliyor**

Yücel Yılmaz, gençlere yönelik projelerini bir bir hayata geçiriyor. **Dijital Gençlik Merkezi (DGM), Balbucks, öğrenciye ücretsiz su, öğrenciye vize ve final haftalarında ücretsiz ulaşım, gençlik merkezleri, kütüphaneler** gibi projeleri hayata geçiren Yılmaz, şimdi de ücretsiz üniversite sınavına girişi sağlıyor.

### **Sınav Giriş Ücretleri Okul Müdürlükleri Aracılığıyla Ödenecek**

Halen eğitim hayatlarına devam eden ve **Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS)** girecek öğrencilerin sınav giriş ücretleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından okumakta oldukları okulların müdürlükleri aracılığıyla ödenecek. Açık lisede okuyan veya mezun olanlar ise sınav giriş ücretlerini yatırdıklarına dair dekontları ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masaya başvuru yapmaları halinde, sınav giriş ücretleri banka hesaplarına havale edilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sınav Giriş Ücretlerini Ödemeye Başlıyor

### **Başkan Yılmaz’dan Önemli Açıklama**

Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onların eğitimlerine destek olmak ve önlerini açmak bizim görevimizdir. Bu proje ile birlikte gençlerimizin sınav giriş ücretlerini ödeyerek onları bir nebze olsun rahatlatmak istiyoruz. Ayrıca, diğer gençlik projelerimizle de gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sınav Giriş Ücretlerini Ödemeye Başlıyor

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP