De298F56E7D99F20253E3Ba40225D337.Jpg
21 okunma

Burhaniye’de kooperatif dayanışması

ABONE OL
31 Ocak 2024 13:45
De298F56E7D99F20253E3Ba40225D337.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Burhaniye’de Kooperatif Dayanışması**
Burhaniye’de Kooperatif Dayanışması

Börezli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Burhaniye ilçesi Börezli Mahallesinde kurulan bir kooperatiftir. Kurulduğu günden bu yana önemli çalışmalara imza atan kooperatif, doğal ürünlerini de Çay Caddesindeki mağazasında vatandaşlarla buluşturuyor. Mağazada, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra ev yapımı salçadan kara kovan balına kadar yüzlerce çeşit ürün satılıyor. Son olarak kooperatif mağazasında İvrindi Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ürünleri de satışa sunulmaya başlandı.

**200 Üyeye Faydalı Olurken Yüzlerce Ürünü Vatandaşlarla Buluşturdu**
200’e yakın üyesine faydalı olurken, yüzlerce ürünü de vatandaşlarla buluşturan Börezli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ürünleri için mağazasında özel bir bölüm oluşturdu. Kooperatifler arasında dayanışma olduğunu anlatan mağaza müdürü Zekeriya İman, “Biz burada süt ve süt ürünlerinin yanı sıra yüzlerce gıda maddesi satıyoruz. Şimdi ise Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin tıbbı ve aromatik bitkilerden oluşan ürünlerini de satmaya başladık. Biz onlara süt ürünleri veriyoruz, onlar da bize tıbbı aromatik bitkiler veriyor” dedi.

**Tıbbi Aromatik Bitkilerden oluşan Ürünler de Satışta**
Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ürünleri arasında tıbbi ve aromatik bitkilerden oluşan ürünler yer almaktadır. Bu ürünler, çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde ve önlenmesinde kullanılmaktadır. Börezli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi mağazasında, Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin bu ürünleri de satışa sunulmuştur. Bu sayede vatandaşlar, sağlıklarına faydalı olan bu ürünleri kolayca temin edebilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP