8Ad9C9643F2921Ba93014507F888Fb7B.jpg
24 okunma

Erzincan’da Ramazan alışverişi hareketliliği

ABONE OL
10 Mart 2024 10:51
8Ad9C9643F2921Ba93014507F888Fb7B.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erzincan’da Ramazan Hareketliliği Esnafa Can Suyu Oldu

Erzincan’da Ramazan Alışverişi Hareketliliği

Ramazan ayı dolayısıyla **Erzincan**’da oluşan yoğunluk, esnafa umut oldu. Merkezde yaşanan **Ramazan yoğunluğu**, iftar ve sahur hazırlıkları için alışveriş yapan vatandaşların özellikle pazar yerlerini hareketlendirdi.

Tezgahlarda Ramazan İhtiyaçları Gözde

Yoğunlukta özellikle **komposto malzemeleri**, **kahvaltılıklar**, **hurma**, **kuruyemiş** ve **meyve çeşitleri** tezgahlarda ilgi görüyor. **Vatandaşlar**, özellikle kahvaltıda sıklıkla tükettikleri **tulum peyniri**nden vazgeçemiyor. Sahur sofralarının da vazgeçilmezlerinden olan tulum peyniri, tuzlu olmasına rağmen tokluk hissi vermesiyle tercih ediliyor.

Esnafın Yüzü Güldü

Konuyla ilgili konuşan esnaf Ahmet Erdoğan, Ramazan ayının bereketli bir ay olduğunu söyledi. Erzincanlıların **tulum peyniri**ni hem kahvaltıda hem de sahurda tükettiğini belirten Erdoğan, “Tulum peyniri tuzlu olduğu için iftara kadar susatıyor ama tokluk hissi de veriyor” dedi.

Eski Ramazanlar Özlendi

Bir başka esnaf Ali Uysal ise vatandaşların **kahvaltılık ürünlere** rağbet ettiğini kaydetti. Eski **Ramazan** aylarını özlediklerini söyleyen Uysal, vatandaşların alışverişlerinin işlerini canlandırdığını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP