C290A3608762935181Aaa95F0E20Acb3.Jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • GarmentTech 2025 Konfeksiyon Teknolojileri Fuarı İstanbul’da düzenlenecek
42 okunma

GarmentTech 2025 Konfeksiyon Teknolojileri Fuarı İstanbul’da düzenlenecek

ABONE OL
7 Mart 2024 14:57
C290A3608762935181Aaa95F0E20Acb3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Türkiye’nin Konfeksiyon Makinesi Devleri, GarmentTech İstanbul Fuarı ile İş Birliği Yapıyor**

Türkiye’nin önde gelen **konfeksiyon makinesi** üreticileri ve dünyaca ünlü markaların temsilcileri, **GarmentTech İstanbul Konfeksiyon, Nakış Makineleri Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı** için Teknik Fuarcılık ile iş birliği imzaladı. Fuarın ilk kez 25-28 Haziran 2025 tarihleri arasında **İstanbul Fuar Merkezi (İFM)**’de düzenlenmesi planlanıyor.

**Konfeksiyon Sektöründe Türkiye, Lider Ülkeler Arasında**

Hazır giyim ve **konfeksiyon** sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer alıyor. 22 bin 640 **ihracatçı** ve 42 bin 434 imalatçı ile yaklaşık 700 bin kişinin istihdam edildiği sektör, ülke istihdamında da önemli bir rol üstleniyor. Toplamda ise 2 milyondan fazla kişi, perakende ve hazır giyim sektöründe çalışıyor.

Türkiye, en fazla **ihracat** yapan 3. **konfeksiyon** sektörüne sahip. Dünya genelinde ise 5. sırada yer alıyor. 2023 yılında 19,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren sektör, genel ihracatın yüzde 7,5’ini oluşturuyor.

**GarmentTech İstanbul Fuarı, Türkiye’nin Hedefini Destekliyor**

30 yılı aşkın fuarcılık deneyimine sahip Teknik Fuarcılık, **konfeksiyon** ve hazır giyim sektörünün başarısını sürdürmek için **GarmentTech İstanbul Fuarı**’nı hayata geçiriyor. Konfeksiyon Makineleri Danışma Kurulu üyelerinin desteği ve Konfeksiyon Otomasyon ve Makine İmalatçıları Derneği’nin (KOMİD) iş birliğiyle düzenlenecek fuar, dünyanın dört bir yanından profesyonel ziyaretçilere ve küresel alıcılara ev sahipliği yapacak.

**Dünyanın En Büyük Konfeksiyon Fuarları Arasında Yer Almayı Hedefliyor**

**GarmentTech İstanbul Fuarı**’nın tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında Teknik Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney, “Konfeksiyon Makineleri Danışma Kurulu üyeleri ve KOMİD’in desteğiyle gerçekleştireceğimiz fuarımızın ülkemize ve tüm konfeksiyon sektörümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güney, konuşmasında şunlara yer verdi: “ITM’yi bir dünya markası haline getiren organizasyon ekibi olarak, GarmentTech İstanbul Fuarı’nın başarı çıtasını yükseltmek için aynı özveriyle çalışacağız. Fuarımızın da bir dünya markası olacağına inanıyoruz.”

**Fuar, Konfeksiyon Sektörüne Canlılık Katacak**

GarmentTech İstanbul Fuarı, **konfeksiyon** ve hazır giyim üretiminde kullanılan tüm teknolojileri sergileyecek. Dikiş, kesim, ütüleme, paketleme, nakış, baskı ve denim gibi alanlarda en son yeniliklerin tanıtılacağı fuar, yeni yatırım fırsatlarını da beraberinde getirecek.

Fuarın İstanbul’da düzenlenmesi, hem Avrupa hem de Asya’dan çok sayıda ziyaretçi çekmesini sağlayacak. Coğrafi konumu sayesinde ziyaretçiler 3 saatlik bir uçak yolculuğuyla fuara katılabilecek. Schengen vizesi problemi nedeniyle Avrupa’ya giderken sorun yaşayan ülkelerden de önemli katılımlar bekleniyor.

**Resim 1:** GarmentTech 2025 Konfeksiyon Teknolojileri Fuarı İstanbul’da düzenlenecek
**Resim 2:** GarmentTech 2025 Konfeksiyon Teknolojileri Fuarı İstanbul’da düzenlenecek
**Resim 3:** GarmentTech 2025 Konfeksiyon Teknolojileri Fuarı İstanbul’da düzenlenecek

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP