35Af1Dfd2574Df6Da4908D80E767Cd60.Jpg
18 okunma

Gökova Mahallesinde 2’inci el pazarı açıldı

ABONE OL
1 Şubat 2024 14:27
35Af1Dfd2574Df6Da4908D80E767Cd60.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ula’da Üretici Kadınlara Destek Amaçlı El Sanatları ve 2’inci El Eşya Pazarı Açıldı

Gökova Mahallesinde 2’Inci El Pazarı Açıldı

Ula’nın Gökova Mahallesi‘nde, üretici kadınlara destek olmak amacıyla gerçekleştirilen el sanatları üreticileri ve 2’inci el eşya pazarı büyük ilgi gördü. Her ayın birinci ve üçüncü Perşembe günleri düzenlenmesi planlanan pazarın açılışını Belediye Başkanı Özay Türkler gerçekleştirdi.

Türkler, yaptığı konuşmada, “Mahallemize ve katılımcılarına hayırlı olmasını temenni ediyorum. El emeği ürünlerin ve ikinci el eşyaların bir araya geldiği bu platformda hem yerel ekonomiyi desteklemeyi, hem de güzel ve özgün ürünlere ulaşmayı amaçlıyoruz. Hep birlikte, mahallemizi daha da güzelleştirmek ve kalkındırmak adına güzel bir adım atmış olacağımıza inanıyorum. Herkesi pazar günlerimizde bizimle birlikte olmaya davet ediyorum” dedi.

Gökova Mahallesinde 2’Inci El Pazarı Açıldı

Üretici kadınlar için destek

Pazar, üretici kadınların el emeği ürünlerinin satışını yapmaları için önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Pazar sayesinde, kadınlar ürünlerini doğrudan tüketicilere ulaştırabiliyor ve gelir elde edebiliyor.

Gökova Mahallesinde 2’Inci El Pazarı Açıldı

Yerel ekonomiyi desteklemek

Pazar, aynı zamanda yerel ekonomiye de destek oluyor. Pazar sayesinde, üretici kadınlar gelir elde ediyor ve mahalli ekonomiye katkıda bulunuyor. Ayrıca, pazar sayesinde insanlar ikinci el eşyaları daha uygun fiyata alabiliyor ve böylece tasarruf edebiliyor.

Pazar, Ula Belediyesi tarafından destekleniyor ve her ayın birinci ve üçüncü Perşembe günleri düzenleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP