Img_8971-740X420
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • İş Bankası ve İGE’den ihracatçı kadın girişimcilere finansman desteği
32 okunma

İş Bankası ve İGE’den ihracatçı kadın girişimcilere finansman desteği

ABONE OL
11 Mart 2024 20:00
Img_8971-740X420
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İş Bankası ve İGE, Kadın İhracatçıları Finansmanla Destekliyor

Türkiye İş Bankası ve İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE), kadın girişimcilerin ihracat yolculuklarında finansmana erişimini kolaylaştırmak için iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında, İş Bankası, ihracatçı veya ihracat yapma potansiyeli olan kadın girişimcilere **İGE kefaletiyle 200 milyon TL** tutarında kaynak sunacak.

İş Bankası Ve İge’den Ihracatçı Kadın Girişimcilere Finansman Desteği

İGE Kefaletiyle 200 Milyon TL Finansman

24 aya varan vadelerle kullanılabilecek kredi paketi için başvurular 31 Aralık 2024’e kadar İş Bankası şubelerinden yapılabilecek. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Yılmaz, iş birliği hakkında yaptığı değerlendirmede, kuruluşlarından itibaren sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak için kadın girişimcilere destek verdiklerini belirtti. Yılmaz, girişimci kadınlara sunulan finansman imkanlarının işletmelerini büyütmek için önemli bir araç olduğuna inandıklarını ifade etti.

İş Bankası Ve İge’den Ihracatçı Kadın Girişimcilere Finansman Desteği

Kadınların İhracatta Katılımını Güçlendirmek

İGE Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Akdeniz ise iş birliği kapsamında kadınların ihracattaki katılımını güçlendirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Akdeniz, İGE olarak ihracatın geliştirilmesinde finansmana erişime önem verdiklerini ve kadınların ekonomiye aktif katılımını desteklediklerini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP