262Bc2D303A0D7Ff9452C8Cfd2233951.Jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu yürürlüğe girdi
22 okunma

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu yürürlüğe girdi

ABONE OL
31 Ocak 2024 15:39
262Bc2D303A0D7Ff9452C8Cfd2233951.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Yürürlüğe Girdi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve <strongAntalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile oda üyelerine yönelik organize edilen Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Yürürlüğe Girdi

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör Bilgilendirdi

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu’nun başta konut sahipleri olmak üzere, sektörde faaliyet gösteren aracı hizmet sağlayıcılarını da etkilediğini ve konuyla ilgili oda üyelerini bilgilendirmek amacıyla toplantıyı organize ettiklerini söyledi.

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Yürürlüğe Girdi

Kanun 1 Ocak 2024’te Yürürlüğe Girdi

Kanun’un 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girdiğini belirten Başkan Güngör, “Konutların tek seferde 100 gün veya 100 günden daha kısa süreyle turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin usul ve esasların kanunla belirlendiği ifade edildi. Kanunun konutların gerçek ve tüzel kişilere turizm amaçlı kiralanması ilişkin hususları düzenlemek olduğunun altını çizen Başkan Güngör, devletin kanunla konutların turizm amaçlı kiralanmasını denetim altına almayı ve aynı zamanda kayıt dışı ekonominin de önüne geçmeyi hedeflediğini belirtti.” dedi.

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Yürürlüğe Girdi

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven Bilgi Verdi

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven tarafından konuşmada Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu ile ilgili sunum yapılarak detaylı bilgiler verildi. Turizm amaçlı kiralama izin belgesi başvuru süreci ve kanun ile ilgili diğer konularda katılımcılara detaylı bilgiler aktarıldı. İnteraktif ve verimli geçen toplantıda katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Yürürlüğe Girdi

MATSO hizmet binasında yoğun katılımla gerçekleşen toplantıya; MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven, MATSO Meclis Başkan Yardımcısı Ezgi İnci Korkusuz, MATSO Başkan Yardımcıları Anıl Bahar ve Ali Özen, Meclis ve Komite üyeleri, turizm, emlak ve inşaat sektöründen Oda üyeleri ile turizm amaçlı kullanılan konut sahibi Oda üyeleri katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP