De520056D19C07Fc9C18D207C792C3Ec.jpg
19 okunma

Manisa’ya yeni yatırımlar geliyor

ABONE OL
1 Şubat 2024 13:15
De520056D19C07Fc9C18D207C792C3Ec.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Manisa’ya Yeni Yatırımlar Geliyor

Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Manisa, sanayi yatırımlarında hız kesmiyor. Yaklaşık dört yıl önce Manisa‘ya yatırım yaparak 250 kişiye istihdam sağlayan Max Mothes firması, önümüzdeki dönemde Manisa’ya iki yatırım daha yapma kararı aldı.

Manisa’ya Yeni Yatırımlar Geliyor

Yeni Yatırımlar

Firmanın yeni yatırımları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Zaman, “Max Mothes cıvata olarak dört yıl önce Manisa’ya yaptığımız yatırımı bundan sonraki süreçte de devam ettireceğiz. Şu anki yatırımımız 300 milyon lirayı aştı. Dün aldığımız bir kararla 200 milyon lira civarında önümüzdeki 7-8 ay içinde yeni bir yatırım daha yapacağız. Amacımız Manisa’da bugüne kadar eksik olan bağlantı elemanları sektörünün üretim tesislerinin bizim tarafımızdan kapatılması. Beyaz eşya olsun, organize sanayi bölgesinin son yıllardaki gelişimi olsun bize şunu gösterdi; Manisa’da özellikle bağlantı elemanları sektöründe önemli bir eksiklik var. Bu eksikliği kapatma ihtiyacı duyduk. Bizim açımızdan önemli bir pazar oluşturmuş olduk. Alman ortağımızla aldığımız son karar doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde Manisa’da iki yeni yatırım gerçekleştireceğiz. Hali hazırda işleyen cıvata üretim fabrikamızın yanında bir ısıl işlem tesisi, beyaz eşyanın merkezi haline gelen Manisa’da ayrıyeten bir vida üretim fabrikası kurma kararı aldık. Bu karar bu sabah alındı. Bununla ilgili bir bütçe oluşturup gelişmeleri paylaşacağız.” dedi.

Manisa’ya Yeni Yatırımlar Geliyor

Hedef 22 Milyon Avro

Şirketin ihracat rakamları ve hedeflerinden de bahseden Zaman şunları söyledi: “Şirketimizde 250’ye yakın personelimiz var ve yüzde 99 oranında ihracata yönelik çalışıyoruz. Son ihracat rakamlarımız şuan 8 milyon avronun üzerine çıktı. Covid döneminde yapılan bir yatırımdı ve 18 ay hiçbir şekilde üretim yapamadık. Şuan 12 aydır tam randımanlı çalışıyoruz ve buna rağmen 8 milyon avro ihracat rakamına ulaştık. Hedefimiz ise 2024 yılında bu rakamı 22 milyon avroya çıkarmak.”

Manisa, sanayi ve ihracat alanında önemli bir merkez konumunda bulunuyor. Yeni yatırımlar ile birlikte şehrin ekonomik gücü daha da artacak ve istihdam olanakları yaratılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP