F056D177E83B1Bfae7Ae6Bcfa489Bfb4.Jpg
21 okunma

Peynirde fiyat artışı yaşanmadı

ABONE OL
31 Ocak 2024 13:57
F056D177E83B1Bfae7Ae6Bcfa489Bfb4.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Peynir Fiyatları Siirt’te Durgun Kalmaya Devam Ediyor

Peynirde Fiyat Artışı Yaşanmadı

Siirt‘te kilogramı 250 TL’den satılan peynir, zamlardan etkilenmedi. Peynirin temel gıda maddelerinden biri olduğunu belirten Siirt esnafından Hasan Akgül, piyasada diğer ürünlere gelen zamlar gibi peynirde bir fiyat artışının yaşanmadığını dile getirdi. Akgül, “Geçen sene bu vakitlerde peyniri satmak için bulamıyorduk. Her aldığımız zaman 10 lira veya 20 lira daha üstüne koyup tekrardan yerini doldurabiliyorduk. Şimdi ise peynirin fiyatı durgundur, peynir fiyatı durmuş” dedi.

Peynirde Fiyat Artışı Yaşanmadı

Geçen Yılın Yağışları Peynirin Bol Olmasını Sağladı

Geçen yılın fazla yağışlı geçmesinin peynirin bol olmasını sağladığını kaydeden Akgül, “Peynirin bol olması da yağışlardan kaynaklıdır. Bolluk ve bereketti geçen sene, Allah’a şükürler olsun. İnşallah bu sene de bolluk bereket olur. İnsanlarımız peynir yesin zamlanmasın. Diğer ürünlere nazaran gerçekten peynir fiyatı yerinde duruyor. Enflasyon kesinlikle peyniri etkilemedi. Peynir fiyatları şu anda 250 liradır. Toptan fiyatı ise 220 ile 230 arasındadır” diye konuştu.

Peynirde Fiyat Artışı Yaşanmadı

Peynir Fiyatları Önümüzdeki Dönemde Nasıl Seyredecek?

Hasan Akgül, önümüzdeki dönemde peynir fiyatlarının nasıl seyredeceğine ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulundu. Akgül, “Önümüzdeki dönemde peynir fiyatlarının artmasını beklemiyorum” dedi ve ekledi: “Peynirin bol olması ve talebin düşük olması fiyatların artmasını önleyecektir. Ayrıca, hükümetin de fiyat artışlarını önlemek için önlemler almasını bekliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP