173Dba2A7Cb5B292C72A3B97D49Da16A.jpg
  • Habercimiz
  • Ekonomi
  • “Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” ile Mersin’den Aksaray’a 20 ton ücretsiz limon gönderildi
18 okunma

“Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” ile Mersin’den Aksaray’a 20 ton ücretsiz limon gönderildi

ABONE OL
3 Şubat 2024 12:48
173Dba2A7Cb5B292C72A3B97D49Da16A.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’den Aksaray’a 20 Ton Ücretsiz Limon Gönderildi

Mersin’in Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ve Silifkeli üreticilerin katkılarıyla başlatılan “Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” kapsamında Atayurt Halinden bir kamyon dolusu 20 ton limon ücretsiz dağıtılmak üzere Aksaray’a gönderildi.

“Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” Ile Mersin’den Aksaray’a 20 Ton Ücretsiz Limon Gönderildi

Kampanya çerçevesinde Silifkeli üreticiler, narenciyenin iç pazarda daha iyi tanıtılması, tüketiminin artırılması, dayanışmanın ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla tonlarca narenciyeyi Anadolu’nun çeşitli merkezlerine ücretsiz olarak dağıtacak.

“Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” İle Limon ve Portakal Olmayan Ev Kalmasın İsteniyor

Bu kampanya ile birlikte Aksaray Ticaret Borsası limonun nakliyesi ve dağıtımını üstlenirken bu kampanya kapsamında Atayurt halinden ilki bir kamyon dolusu 20 ton limon ücretsiz dağıtılmak üzere Aksaray’a gönderildi.

“Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” Ile Mersin’den Aksaray’a 20 Ton Ücretsiz Limon Gönderildi

Bu yıl Silifke’de 20 bin dönüm araziden 80 bin ton ürün beklenirken, kilosu 5 liradan satılan limonun Rusya, Irak, Suriye, Katar, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç edildiği bildirildi.

“Tüketici Olmazsa Üretici, Üretici Olmazsa Tüketici Olmaz”

Atayurt Hal Komisyoncular Derneği Başkanı İbrahim Kaynar, “Üreticiden Tüketiciye El Ele” kampanyası ile limon ve portakal olmayan ev kalmasın istediklerini söyledi. “Bu şekilde de tüketimi arttırmayı düşünüyoruz. Tüketici olmazsa üretici, üretici olmazsa tüketici olmaz. Bu dengeyi güzel koruyup, önümüzdeki yıllarda da devam etmesini diliyoruz. 81 Vilayete 81 şekliyle başlattık. İnşallah devamının geleceğini düşünüyoruz” dedi.

“Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” Ile Mersin’den Aksaray’a 20 Ton Ücretsiz Limon Gönderildi

Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Üreticiden Tüketiciye” Kampanyası Başlatıldı

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Cumhuriyetimizin 100. yılında “Üreticiden Tüketiciye” kampanyasını başlattıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Narenciye sektöründe Pazar sorunları yaşıyoruz. Bu Pazar sorunlarını gidermek adına biz bu gün bir kamyon 20 ton limonu Aksaray halkına dağıtılmak adına yola çıkarıyoruz. Limonlarımız Aksaray’da halka ücretsiz olarak dağıtılacak. Limon üreticilerimiz bu kampanyamıza destek verdi. Amacımız limon ve narenciye tüketimini geliştirmek ve insanların tüketme alışkanlığını kazanmalarını sağlamak. Bu kampanyamızın tüm bir çığ gibi büyüyeceğini ve tüm Türkiye’ye yayılacağını düşünüyoruz. 81 İli 81 araç sloganıyla üreticiden tüketiciye kampanyamızı başlatmış olduk.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP