Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Kalkınma Ajansı (AKA) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) iş birliğinde “Eko-Üretim Dönüşüm Programı“nı hayata geçirdi. Programın bilgilendirme toplantısında konuşan ASO Genel Sekreteri Dr. Mehmet Canız, yeşil dönüşümün artık bir tercih değil, bir zorunluluk olduğunu vurguladı.
Dr. Canız, küresel ticarette yeşil bakış açısının önemine dikkat çekerek, “Yeşil dönüşüm, artık bir tercih değil, zorunluluktur. Ekonomiler, büyüme ve istihdamdan ödün vermeden karbon emisyonlarını azaltmalı ve iklim değişikliğiyle mücadeleye destek olmalıdır” dedi.
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Emine Doğrukök da Eko-Üretim Dönüşüm Programı’nın sonuçlarından emin olduğunu belirtti. Doğrukök, programa dahil olan işletmelerin uluslararası fonlara erişim sağlayacağını ve ajansın bu konuda faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti.
Doğrukök, yeşil ve dijital dönüşümün firmalar için hem potansiyel hem de dar boğaz olabileceğini belirterek, “Bu dönüşümlerin gerekliliklerini yerine getirirsek potansiyele dönüşecek. Ama gerçekleştiremezsek, dar boğaza gireceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol imza töreni gerçekleştirildi ve katılımcıların soruları cevaplandı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024